Kostka prawie jak kamienna

Kostka prawie jak kamienna

Nawierzchnia wyłożona naturalnym kamieniem prezentuje się stylowo i elegancko. Nie zawsze jednak możemy pozwolić sobie na wykorzystanie tego rodzaju materiałów.

Kostka brukowaDoskonałą alternatywą są kostki brukowe, imitujące granit i piaskowiec, z serii Polbruk Styl, które pozwolą na łatwe i efektowne zagospodarowanie przestrzeni.

Projektowanie ogrodu to nie lada sztuka, która wymaga od nas dużej cierpliwości i wrażliwości na piękno. Doskonałą nagrodą za włożony wysiłek jest efekt końcowy. Perfekcyjnie zaaranżowana przestrzeń wokół domu sprawia, że nasza posesja staje się nie tylko prawdziwym arcydziełem, ale również zacisznym miejscem do odpoczynku.

O wyjątkowym charakterze ogrodu w dużej mierze decyduje rodzaj i faktura nawierzchni. Kolorowe mozaiki na chodnikach czy podjeździe do garażu sprawiają, że ogrodowa przestrzeń nabiera niepowtarzalnego klimatu. Kostki brukowe Avanti i Plaza, przypominające wyglądem naturalny kamień, to sposób na wyjątkową aranżację ogrodu.

Granit, przez wielu uważany za jeden z najbardziej efektownych kamieni, stał się również inspiracją do stworzenia kostki brukowej.

Kolekcja kostek składa się z kostek w kształcie trapezu, w pięciu różnych wymiarach i trzech wariantach kolorystycznych. Wybierać możemy spośród szarego, grafitowego oraz żółtego - odcieni, w których granit występuje w naturze. Płukana, kryształkowa powierzchnia dodatkowo podkreśla podobieństwo kostek do naturalnego kamienia, a przy tym tworzy na powierzchni antypoślizgową warstwę. Linia Avanti, dzięki zróżnicowanym wymiarom i barwom, otwiera szerokie spektrum możliwości aranżacyjnych. Tworzyć możemy jednobarwne kompozycje lub - łącząc różne kolory - budować niepowtarzalne mozaiki. Co więcej, kostki w kształcie trapezu są doskonałe do konstruowania wszelkiego rodzaju łuków i okręgów. Dzięki temu, zamiast prostych ścieżek, pozwolić możemy sobie na stworzenie fantazyjnych wzorów.

Sześciocentymetrowa grubość kostki umożliwia układanie również na podjazdach, dlatego bez przeszkód elegancką nawierzchnię możemy mieć w każdym miejscu posesji.

Ciekawym rozwiązaniem na tarasy i duże przestrzenie są płyty imitujące strukturę piaskowca z kolekcji Plaza. Lekko profilowana faktura powierzchni do złudzenia przypomina naturalny kamień, dzięki czemu tak wyłożona nawierzchnia będzie stylowa, a ogród nabierze śródziemnomorskiego klimatu.

Kolorystyka serii Plaza utrzymana została w ciepłej, pastelowej tonacji. Dostępne są płyty w trzech barwnych melanżach: brązowo-piaskowym sahara, odcieniach szarości nerino oraz pastell - mieszanki jasnych beżów. Delikatna, pastelowa nawierzchnia świetnie komponować się będzie z nowoczesną architekturą, jednocześnie ożywiając chłodny klimat współczesnych domów. Dodatkowo, gładka powierzchnia i proste, geometryczne kształty nie zakłócą minimalistycznych aranżacji.

Oceń artykuł
3,89 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Sklepik (Głos Wielkopolski)

Polecamy Ci również

Zobacz także