Krótkie firanki

Krótkie firanki

Kuchnia i łazienka to dwa miejsca, w których najczęściej wieszamy krótką firankę. Decydują o tym względy praktyczne - w tych pomieszczeniach łatwiej o zabrudzenie podłogi – co w takim przypadku skutkowałoby koniecznością częstego prania firany.

dekoracja oknakrótka firanka

Krótka firana bywa również wykorzystywana w pomieszczeniach, gdzie chcemy pokazać całe wnętrze nie zasłaniając ściany. Krótkie firany sprawdzają się w małych pomieszczeniach gdzie jest potrzebna dodatkowa przestrzeń lub w dużych pomieszczeniach gdzie potrzebny jest dostęp do kaloryfera. Dla wielu ludzi krótka firana kojarzy się jednak z nudą i małym wyborem możliwości aranżacji.

Sposobów na urozmaicenie i ożywienie wnętrza jest wiele. Jednym z nich jest dekoracyjne upięcie materiału, w zależności od tego, jak dużo chcemy „odsłonić” na ile pozwala nam nasza firanka, możemy związać ją ozdobną tasiemką pośrodku lub upiąć do boku, jak zasłonę. Kolejna metoda na przełamanie monotonii, swój początek bierze już u krawcowej. Dzięki niebanalnemu uszyciu możemy wiele zyskać, a sama firanka będzie wyglądała jak skrojona na miarę. Prostokątny skrawek materiału wiszący w oknie jest nieatrakcyjny, pozwólmy sobie na odrobinę fantazji i zaprojektujmy firanę według własnych upodobań. Może mieć ona geometryczny kształt, formę półkolistą lub postrzępiony dół. Częstym rozwiązaniem są również firany drapowane, tworzące eleganckie fale.

firanki pokojowe krótkiekrótkie firany

Pomysłowo uszyte firanki przestają być jedynie praktyczne – coraz częściej stają się elementem podnoszącym estetykę wnętrza i komponującym się z całym pomieszczeniem. Warto zadbać o kolorystyczną spójność materiału z barwami dominującymi we wnętrzu – dzięki temu uzyskamy ciekawy efekt końcowy.

 

 

 

Oceń artykuł
3,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Galtex

Polecamy Ci również

Zobacz także