Krzesła z drewna bukowego

Krzesła z drewna bukowego

Drewno bukowe ze względu na wysoką trwałość i zdolność przyjmowania dużych obciążeń jest jednym z najbardziej popularnych surowców naturalnych w meblarstwie. Drewno bukowe to długodystansowiec. Aby uzyskało wysoką wartość użytkową, musi mieć co najmniej 100 lat!

Drewno i tylko drewno

Przykłady firm wykorzystujących drewno bukowe w innowacyjnej formie to na przykład: Infiniti, Gaber i Varier. Dla miłośników tego surowca,  zaprojektowane zostało krzesło w całości z bukowiny
- Seame projektu Klausa Noltinga dostępne w dwóch wersjach:
z podłokietnikami lub bez. A dla tych, którzy do drewna preferują małe urozmaicenie, stworzono Penelope z aluminiowymi wstawkami łączonymi z bukowym stelażem.

krzesło drewniane Seamekrzesło z drewna bukowego Penelope

Bukowy akcent w praktycznym wydaniu

Dla ceniących sobie solidność w połączeniu z designem, powstały takie krzesła jak More, Actulum i Porta Venezia. Każde z nich czymś się wyróżnia. More posiada oparcie z otworami
-dziurkami na guziki do przymocowania poduszki, Actulum jest na biegunach z systemem aktywnego siedzenia o regulowanej głębokości siedziska, a klasyczne Porta Venezia posiada profilowane, lekko odgięte tylnie nóżki.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: DADO DESIGN

Polecamy Ci również

Zobacz także