Krzesło do jadalni - jak wybrać

Krzesło tapicerowane
Stylowe krzesło do jadalni.

Kupując meble do jadalni w komplecie mamy pewność, że zostały one odpowiednio do siebie dobrane. Co w sytuacji, gdy każdy z elementów kupujemy osobno? Pierwszym krokiem jest poprawne zmierzenie wysokości stołu i krzeseł tak, by poziom blatu był odpowiedni względem poziomu siedziska. Zagwarantuje to komfort i wygodę siedzenia.

Krzesła wykonane są w różnych stylach, a co za tym idzie - różnią się od siebie kształtem. Jednak niezależnie od modelu łączy je jedna wysokość siedziska, która powinna wynosić około 45-49 cm nad podłogą. Z reguły jedno krzesło zajmuje około 60 cm miejsca przy stole. Dlatego policzmy, ile osób będzie zasiadać przy nim, wówczas dowiemy się, jaka jest przybliżona długość idealnego dla nas stołu.

Zobacz: Meble drewniane – jak o nie dbać. Kilka prostych rad

Ważne, by zwrócić uwagę nie tylko na kwestie techniczne, ale i estetyczne. Krzesła, podobnie jak inne elementy wyposażenia, powinny współgrać z wystrojem pomieszczenia. Jeżeli dysponujemy drewnianym, masywnym stołem, wybierzmy tapicerowane krzesła, które nieco złagodzą wygląd stołu.

W zależności od naszych upodobań możemy łączyć ze sobą różne modele krzeseł. Nada to wnętrzu nieco eklektycznego charakteru. Zwolenników tradycyjnych rozwiązań z pewnością przekona klasyczny komplet złożony z elementów pochodzących z tej samej kolekcji.

Polecamy: Wielki powrót boazerii. Jak nadać jej modny wyglądOceń artykuł
3,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: dekoria.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także