Kto kłóci się o dekoracje i łóżka? To kobieta decyduje...

Kto kłóci się o dekoracje i łóżka? To kobieta decyduje...

W paskudne jesienne dni chętnie wybieramy się do... sklepów i to głównie z dekoracjami oraz meblami, żeby kupić coś nowego oraz ożywczego do naszych mieszkań.

Zdjęcie ilustracyjneI tu pojawia się problem, bo jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez IKEA Katowice, kobieta z mężczyzną najczęściej kłóci się o elementy dekoracyjne. Tak uważa aż 34 proc. par.

- Cóż, łatwiej wspólnie wybrać nam jeden materac, niż nocną lampkę lub lustro - uśmiecha się Aneta Gil, Comercial Activity Manager IKEA Katowice. Okazuje się, że zaledwie 17 proc. polskich par razem decyduje o wystroju mieszkania.

Czytaj także: Kuchnia szyta na miarę w IKEI, czyli zostań szefem swojej kuchni

Kto zatem bardziej rządzi w "meblowym" - kobiety czy mężczyźni? Oczywiście, że kobiety.

- Kobiety częściej decydują o wystroju mieszkania choćby dlatego, że częściej od swoich partnerów zaglądają do prasy z wnętrzami, śledzą nowinki i trendy w internecie. Dla nich wystrój mieszkania jest rzeczą świętą i nie pozwolą mężczyznom zepsuć wizerunku własnego "M". Niestety, spora grupa panów nie zwraca aż takiej uwagi na to, czy sofa pasuje do mebli lub dekoracji. Kobiety dłużej się zastanawiają i analizują, ale kiedy powiedzą już "bierzemy tę szafę!", to jest pewność, że ta właśnie szafa faktycznie będzie najlepiej pasowała do naszego lokum - tłumaczy Aneta Gil.

Czytaj także: Nowa kolekcja IKEA PS 2012 "Dizajn wzbogaca każde wnętrze" [ZDJĘCIA]

W efekcie, aż 74 proc. par przyznało, że to kobiety w większym stopniu decydują o wystroju mieszkania. Panów żądnych takiej władzy jest zaledwie 9 proc. - Panowie najbardziej walczą o dobór elementów dekoracyjnych. O dziwo, zwracają także uwagę na kolorystykę - mówi Aneta Gil. W sumie 31 proc. polskich par przyznało, że toczy spory o dobór kolorystyczny produktów. Znacznie mniej, bo tylko 13 proc., dyskutuje nad wyborem odpowiedniego łóżka i materaca. A to źle!

Oceń artykuł
4,00 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: MU (Dziennik Łódzki)

Polecamy Ci również

Zobacz także