Kuchenka do pieczenia chleba

Kuchenka do pieczenia chleba

Pieczywo kupowane dziś w sklepie znacznie różni się od tego, które pamiętamy z czasów dzieciństwa. Zapach i smak domowego chleba wypiekanego przez mamę lub babcię nie musi jednak pozostać tylko wspomnieniem.

Piec po pieczenia chleba można mieć w domu!Rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy tęsknią za tym aromatem, jest kuchenka mikrofalowa ze specjalną funkcją do pieczenia chleba.

Dynamiczne tempo współczesnego życia i ciągły brak czasu sprawiają, że coraz częściej korzystamy z szybkiego jedzenia. Większość z nas kupuje chleb w sklepach czy piekarniach i to już na ogół gotowy - pokrojony. Coraz częstsze kontrole producentów chleba wykazują jednak, że to, co sprzedaje się w sklepach, to często produkty... chlebopodobne. Według Państwowej Inspekcji Handlowej, co czwarty chleb sprzedawany w dużych sieciach handlowych nie spełnia norm. W dodatku do chleba dodaje się mnóstwo polepszaczy takich jak bułka tarta, gips, a nawet kreatynina!

I choć trudno na co dzień zrezygnować z kupowania chleba to jednak od czasu do czasu można pozwolić sobie na samodzielny wypiek. Mylą się Ci, którzy sądzą, że pieczenie chleba musi być czasochłonnym i skomplikowanym rytuałem. Kuchenka mikrofalowa CMCB 9730DS Candy powoli zrobić to szybciej. W wyposażeniu kuchenki jest metalowy pojemnik (forma) do pieczenia chleba z nożem do wyrabiania ciasta.

Wystarczy kupić gotową mąkę z drożdżami i dodatkami do wypieku chleba. Wsypujemy do pojemnika, dodajemy wodę w zalecanych proporcjach i wstawiamy do mikrofali. Ustawiamy funkcje pieczenia chleba i po jakimś czasie możemy się cieszyć pachnącym wypiekiem.

Oceń artykuł
3,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Opr. Katarzyna Wozińska (Głos Wielkopolski)

Polecamy Ci również

Zobacz także