Kuchenne drobiazgi - ożyw kuchnię za pomocą pastelowych...

Kuchenne drobiazgi - ożyw kuchnię za pomocą pastelowych...

Motywy liści, zieleni, kwiatów, motyli albo ptaków wniosą do wnętrza optymizm i świeżość. Dołączając jasne, pastelowe barwy, połączone z ostrymi akcentami zieleni, żółci, czerwieni i fioletu oraz szlachetne naturalne materiały kuchnia będzie trendy.

Jasnozielony kolor na ścianach i meblach odświeży kuchnię

Wystarczy kilka małych drobiazgów, aby wyczarować najbardziej optymistyczną porę roku w najbliższym otoczeniu. Oczywiście wiosną nie obejdzie się bez akcentów soczystej zieleni. Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka.

Po pierwsze, żaden inny kolor nie kojarzy się bardziej z tą porą roku. Po drugie, zieleń tchnie optymizmem, ożywia i dodaje wnętrzu ekspresji. Nie bez znaczenia jest też fakt, że zieleń (określana kolorem nadziei) działa budująco na psychikę - odpręża, uspokaja, pomaga przywrócić fizyczną i psychiczną równowagę w naszym organizmie. A przecież tego nigdy za wiele.

To właśnie kolor soczystej zieleni jest jednym z najmocniejszych akcentów wiosennych kolekcji kuchennych gadżetów. Zielone wazony są wprost stworzone - i kolorystycznie, i pod względem kształtu - na przyjęcie świeżo zerwanych tulipanów, fiołków, konwalii. W zielonym lampionie z motywem świergocących ptaków można zawiesić świecę, ale równie dobrze sprawdzi się tam ustawione w doniczce żywe pnącze.

Zielone meble kuchenne

A że wiosna to czas optymizmu i pogody, na wiosennych zastawach obiadowych, a także obrusach, serwetach i zasłonach - obok zielonych akcentów - królują pogodne kolory, takie jak biel oraz écru. Ozdobiono je delikatnymi kwiatami oraz motylami. Podobną stylistykę można odnaleźć również na poszewkach i narzutach dekoracyjnych, choć tu nie zabrakło także i ciemniejszych barw oraz lekkich, geometrycznych wzorów.

Czytaj także: Jak wygospodarować więcej miejsca w małej kuchni?

Na koniec prawdziwa perełka. Wraz z wiosną w salonach z domowymi gadżetami dekoracyjnymi pojawiła się linia wyjątkowych świec w kształcie kwitnących tulipanów, maków, hiacyntów i bratków. Wyglądają tak naturalnie, że aż trudno uwierzyć, że nie są to prawdziwe kwiaty!Panele sprawdzają się np. w kuchni, w której gromadzi się para, a ściana jest narażona na zachlapanie wodą, tłuszczem pryskającym z patelni itp

Oceń artykuł
3,22 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: ama (Gazeta Krakowska)

Polecamy Ci również

Zobacz także