Kuchnia gotowa czy na zamówienie? Zadbaj o indywidualizację...

Kuchnia gotowa czy na zamówienie? Zadbaj o indywidualizację...

Kuchnia to miejsce szczególne. Miejsce, w którym spotyka się cała rodzina i goście z którymi chcemy cieszyć się wspólnie przygotowanymi potrawami. Dlatego też wystrój i funkcjonalność kuchni mają znaczenie i zanim zdecydujemy się na zakup gotowych mebli kuchennych, zastanówmy się nad indywidualną aranżacją wnętrza tego pomieszczenia.

Kuchnia ze sklepu ArtaneProducenci gotowych mebli fabrycznych oferują klientom zestawy szafek w modułach, które można dopasować do własnych potrzeb i upodobań. Wybór jest ograniczony, jednak walorami takiego rozwiązania są przyznane certyfikaty, krótszy niż w przypadku mebli na zamówienie czas montażu od momentu zakupu i przede wszystkim cena. Niestety, częstą wadą mebli seryjnych jest gorsza jakość materiałów czy wykonania i brak możliwości ich adaptacji do każdego pomieszczenia.

Zanim podejmiemy decyzję o aranżacji wnętrza kuchennego warto zastanowić się nad wyborem kuchni wykonanej zamówienie. Szafki mogą mieć dowolny kształt i wymiar, a klient może sam wybrać kolor frontów i materiał z jakiego meble będą wykonane. Bogatsza oferta w tym przypadku dotyczy także systemów wyposażenia wewnętrznego szafek czy szuflad kuchennych. Meble na zamówienie to także rozwiązanie, które sprawdzi się w nietypowych pomieszczeniach lub gdy postawiliśmy na oryginalną aranżację kuchni. W takim wypadku należy w pierwszej kolejności zamówić projekt mebli, a potem zdecydować się na wybór odpowiedniego sprzętu AGD.

Czytaj także: Jak wygospodarować więcej miejsca w małej kuchni?

Meble wykonane na zamówienie to idealne rozwiązanie w pomieszczeniach nietypowych, na przykład w mieszkaniach na poddaszach, w których skosy ograniczają powierzchnię użytkową. W takim przypadku naszym klientom rekomendujemy niską zabudowę z głębokimi szafkami. W tego typu pomieszczeniach bardzo trudno byłoby skorzystać z gotowych na rynku rozwiązań. Podobnie jest w przypadku kuchni połączonych z salonem - polecamy wtedy nisko zabudowane szafki, których nie widać z salonu - mówi Artur Krasuski z Meble Artane, firmy, która ostatnio zdecydowała się na poszerzenie oferty o sprzedaż mebli kuchennych na zamówienie.

Zaletą mebli robionych na wymiar, jak podkreślają projektanci i producenci, jest przede wszystkim dowolność w projektowaniu kuchni marzeń. Jedynym ograniczeniem jest powierzchnia oraz zasobność portfela. W ostatnich latach powodzeniem cieszą się głównie proste meble w kolorach ecru lub klasycznej bieli. Często też klienci decydują się na kuchnie w drewnie lub z frontami na wysoki połysk.

Klient, który chce, aby jego kuchnia była niepowtarzalna przychodzi do nas ze wstępnym projektem. Oczywiście projekt ten podlega licznym modyfikacjom na dalszych etapach prac, pilnujemy jednak tego, aby nie odbiegał on znacznie od pierwowzoru - dodaje Artur Krasuski z Artane Meble.

Najważniejszym problemem dla osób decydujących się na meble w zabudowie jest wybór odpowiedniego wykonawcy, koszt, czas realizacji (zwykle ok. 6-8 tygodni). Szczególnie czas realizacji może być zniechęcający dla osób, które chcą jak najszybciej wprowadzić się do swojego gniazdka. Na co należy zwracać uwagę decydując się na właściwą firmę? Przede wszystkim należy sprawdzić jakich używa materiałów i zapoznać się ze zrealizowanymi wcześniej projektami. Istotne jest również to, aby podpisać umowę, w której zostanie zawarty czas realizacji zlecenia, kosztorys oraz informacje dotyczące ewentualnych reklamacji. Ważne jest również, aby wykonawca współpracował z gazownikiem i hydraulikiem, którzy podczas montażu podłączą sprzęt AGD.

Czytaj także: Chcesz odświeżyć wygląd kuchni? Czasem wystarczy tylko zmiana koloru ścian, by wnętrze nabrało nowego, świeżego wyglądu

Pełna oferta dostępna na stronie: www.artane.net.pl

***********

Marka sklepów Artane istnieje od 2008 roku. Pierwszy salon powstał na Okęciu i systematycznie rozbudowywał swoją ofertę. Solidne wykonanie, bogaty asortyment, trwałość, a przede wszystkim konkurencyjne ceny sprawiły że cieszy się on wciąż rosnącą popularnością. Od marca 2012 Meble Artane mają również swój salon w halach targowych przy ul. Marywilskiej 44 (hala F). Meble sprzedawane w Artane posiadają wszelkie niezbędne atesty i spełniają normy dotyczące bezpieczeństwa użytkowania.

Oceń artykuł
4,38 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Materiały prasowe

Polecamy Ci również

Zobacz także