Kuchnia klasyczna vs. nowoczesna

0
Kuchnia klasyczna vs. nowoczesna

Stworzenie wyjątkowej przestrzeni kuchennej wymaga starannego doboru elementów wyposażenia i dbałości o detale. Bogata oferta rynkowa kuchennych sprzętów pozwala uwolnić wyobraźnię, a nawet poddać się nucie ekstrawagancji.

Kuchnia już dawno przestała być miejscem, w którym spędzamy czas jedynie gotując i spożywając posiłki. Zmieniła się w przyjazną przestrzeń, w której skupia się duża część życia rodzinnego. Dlatego ważne jest, aby odzwierciedlała ona osobowość i temperament mieszkańców. Sprzęt kuchenny, meble i dodatki pomogą nadać wnętrzu charakter, styl i klimat.

nowoczesna kuchnia

Dla klasyków

Naturalne barwy i miękkie linie nigdy nie wychodzą z mody. Klasyczne wzory urządzeń kuchennych są sprawdzone i "bezpieczne". Meble wykonane ze szlachetnych materiałów kojarzą się z domem rodzinnym, z ciepłem i bezpieczeństwem.

Styl klasyczny nie wyklucza jednak stosowania nowoczesnych rozwiązań wewnątrz szafek czy urządzeń AGD. Np. piekarniki imitujące kuchenne "antyki" to w rzeczywistości bardzo często wielofunkcyjne sprzęty wysokiej klasy. Klasyczny styl idealnie komponuje się z fragranitowymi zlewozmywakami, a bogata oferta kolorystyczna urządzeń AGD oraz baterii dopasowanych do nich kolorystycznie pozwala stworzyć własne, niepowtarzalne wnętrze.

kuchnia w stylu klasycznym

Dla dusz nowoczesnych

Nowoczesny styl to z kolei meble proste w formie, z aluminiowymi lub stalowymi elementami wykończeniowymi.

Idealnym uzupełnieniem tych prostych linii i dużych powierzchni wykończonych na wysoki połysk stają się urządzenia AGD do zabudowy łączące w sobie dwa szlachetne materiały: stal i szkło.

Oceń artykuł
4,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: Gazeta Krakowska

Zdjęcia: IKEA, Franke

Polecamy Ci również

Zobacz także