Kuchnia na błysk, czyli o podłogach, czystości i designie

0
Kuchnia na błysk, czyli o podłogach, czystości i designie

Kuchnia jest pomieszczeniem niezwykle istotnym w naszym mieszkaniu. Przygotowywanie posiłków, delektowanie się potrawami w rodzinnym gronie, czy długie rozmowy to ważna część życia każdej rodziny.

Wicanders, Linn MooUrządzanie kuchni jest zatem jednym z tych domowych wydarzeń, którego nie powinno się bagatelizować. Aby właściwie spełniała ona swoje funkcje musimy precyzyjnie dobrać podłogi, niezbędne sprzęty oraz wszelkie elementy dekoracyjne.

Materiał wykorzystany do wykończenia naszego kuchennego wnętrza powinien być nie tylko funkcjonalny, trwały i komfortowy w użytkowaniu, ale przede wszystkim łatwy w utrzymaniu czystości.

Czystość

Nowoczesnym i korzystnym rozwiązaniem jest zastosowanie podłoża korkowego. Podłogi korkowe są niezwykle wygodne w pielęgnacji. By utrzymać je w czystości wystarczy tylko odkurzać oraz co jakiś czas przemywać wilgotną szmatką z użyciem środków pielęgnujących. Przy czyszczeniu podłogi sprawdzi się również płaski mop. Najważniejszą właściwością korka jest to, że nie pochłania ani nie przepuszcza wody. Kuchnia, ze względu na specjalną funkcję, którą pełni w każdym domu, jest miejscem, gdzie te właściwości bardzo się przydają.

Barwy korka

Podłogi korkowe Wicanders to nie tylko wysoki standard jakości ale również szeroki wachlarz kolorystyczny. Aranżując wnętrze kuchni powinniśmy od samego początku ukierunkować nasze działanie na wybrany przez siebie styl. Chcąc uzyskać minimalistyczny wystrój wkomponowany w stonowany, poważny wygląd pozostałych pokoi mieszkalnych, powinniśmy postawić na brązowy odcień np. Identity Chestnut. Nie tylko nie stracimy szlachetności, ale nadamy ciepła nowoczesnej kuchni. Korkowa podłoga może mieć też jaśniejszy odcień jak np. Linn Moon.

Wicanders, Identity Timide - Identity TeaBeże, szarości czy stonowane zielenie idealnie wkomponują się w rozświetlający odcień podłogi. Doskonała kompozycja przestrzeni wraz z funkcjonalnymi cechami korka będzie satysfakcjonującym rozwiązaniem dla ludzi ceniących wartości estetyczne i użytkowe kuchni. Interesującym rozwiązaniem aranżacyjnym jest również wzór oparty na połączeniu dwóch odcieni. Mozaika ułożona np. z Identity Timide, wraz z Identity Tea nada wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Korek, dzięki swoim niezwykłym właściwościom pomoże nam urządzić naturalną, ciepłą i modną przestrzeń. Jest materiałem, którego dziś nie musimy się obawiać. Takie podłogi są m.in.:

TRWAŁE - Podłogi z warstwą mocno sprasowanego korka przenoszą bardzo duże obciążenia. Pod wpływem nacisku mikrokomórki korka ulegają kompresji, a na powierzchni brak jest śladów wgłębień i załamań.

CIEPŁE - Naturalne właściwości korka odgrywają zasadniczą rolę w izolacji cieplnej, zapewniając niezrównany komfort, przytulność oraz niższe koszty energii.

ZDROWE - Korek jest materiałem antystatycznym, tzn. nie przyciąga i nie pochłania kurzu, co jest bardzo ważne dla alergików.

Bogactwo dostępnych wzorów pozwoli na urządzenie designerskiej kuchni w stylach: nowoczesnym, minimalistycznym jak i tradycyjnym.

Kuchnia powinna łączyć domowników, łagodzić ewentualne konflikty, ma być miejscem, w którym nawet przygotowując posiłki, relaksujemy się i odpoczywamy. A to wszystko także dzięki niepodważalnym zaletom funkcjonalnym i estetycznym tego niezwykłego, naturalnego materiału.

Oceń artykuł
3,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Afir Biuro PR firmy Dom Korkowy

Polecamy Ci również

Zobacz także