Kwiaty kwitną nawet w łazience

Kwiaty kwitną nawet w łazience

Modne są florystyczne dekoracje w kolorze złota, srebra, beżu i w odcieniach ziemi.

kwiaty w łazienceChoć motywy florystyczne w aranżacji wnętrz modne są już od kilku sezonów, do tej pory mogliśmy je spotkać głównie na ścianach i dekoracjach w salonie czy sypialni. Moda na przemianę łazienki w nastrojowy salon kąpielowy spowodowała, że także w tym pomieszczeniu zaczęły się pojawiać kwiaty, pąki i liście.

Dotychczasowy minimalizm i dekoracyjną prostotę zaczynają także przełamywać ciepłe kolory, meble i dodatki, wyjęte prosto z salonu. Wiodące prym motywy roślinne ożywiają wnętrze, ocieplają chłód glazury i armatury. Sprawiają, że oszczędne do tej pory pomieszczenie staje się miejscem przytulnym, w którym chętnie przebywamy i odpoczywamy. Florystyczne wzory to niezastąpiony element aranżacji w stylu barokowym, art déco czy w romantycznym klasycyzmie. Także w nowoczesnych, minimalistycznych łazienkach przemycane są motywy roślinne, jednak w uproszczonej graficznie, klasycznej wersji. Subtelne łodygi i liście, fantazyjne kwiaty i pąki rozkwitają na armaturze, płytkach ceramicznych i szkle. Pojawiają się także na elementach, które dotychczas pozostawały odporne na dekoracyjne ozdobniki.

kwiatowy motyw na ścianie- Połączenie stali i szkła z dekoracyjną grafiką stanowi obecnie najświeższy trend w światowym wzornictwie - mówi Katarzyna Dietrich z firmy Deante. Nietypowe zastosowanie dekoru przyciąga wzrok oraz stwarza olbrzymie możliwości aranżacyjne. Modne florystyczne akcenty można zastosować w łazience bez konieczności większego remontu. Wystarczy zadbać o kilka dodatków, aby wnieść do wnętrza trochę wiosennego powietrza i odświeżyć wygląd pomieszczenia. Wzorzyste rolety, zasłonki do prysznica, dywaniki podłogowe to elementy, które możemy często wymieniać, aby urozmaicać wystrój naszej łazienki.

Nie zapomnijmy także o drobnych dodatkach. Akcesoria łazienkowe, wazony, puzderka i pojemniki - wszystko to powinno współgrać z florystycznym designem. Dobrym pomysłem jest ustawienie prawdziwych kwiatów w pomieszczeniu. Postarajmy się wybrać rośliny lubiące wilgoć, np. storczyki, fikusy lub bluszcze.

Oceń artykuł
3,50 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Dorota Domienik (Echo Miasta)

Polecamy Ci również

Zobacz także