Kwiaty w ciemnej łazience

W łazienkach panuje duża wilgotność powietrza i jest ciepło. To idealne warunki dla rozwoju większości roślin doniczkowych. Nie należy jednak zapominać, że rośliny potrzebują również światła, a z tym w łazience bez okna jest problem.

Jednak istnieje dość sprytny sposób na to, aby żywe rośliny cieszyły nasze oczy także
w pomieszczeniach ciemniejszych. Kiedy w łazience brak jest otworu okiennego roślinom można zorganizować odpowiednie dla nich światło sztuczne. To jednak nigdy nie zastąpi naturalnych promieni słońca, a ponadto montaż oświetlenia może sprawiać trudności.

Najprostszym sposobem na posiadanie roślin w łazience bez okna jest ich podmiana co około 7 – 10 dni. W powyższym, celu należy zakupić dwie identyczne rośliny. Jedną z nich stawiamy w miejscu o dużym natężeniu światła dziennego, a drugą lokujemy w ciemnej łazience. Po upływie wskazanego czasu – zamieniamy rośliny stanowiskami. Manewr należy powtarzać regularnie i nie wolno o nim zapominać. W przeciwnym razie roślina pozbawiona światła dziennego – obumrze. Jeśli natomiast podmiany będą się stale odbywać – jest duża szansa na dobrą kondycję obydwu okazów. Pamiętajmy, że rośliny, która była pozbawiona światła, nie wolno od razu narażać na intensywne działanie promieni słonecznych.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: allhousedesign.com

Polecamy Ci również

Zobacz także