Kwiaty w domu jako element dekoracyjny

2
Drewniane tulipany
Sztuczne kwiaty mogą być piękną dekoracją w mieszkaniu. Wystarczy je odpowiednio wyeksponować.

Kwiaty w domu to piękny element dekoracyjny, jednak nie wszyscy mają do nich tzw. ”rękę”. Dla tych osób są sztuczne kwiaty, które wcale nie wyglądają jak sztuczne.

Obecnie projektanci wnętrz proponują, aby wpuścić zieleń do wnętrza, żeby zatarła się granica pomiędzy domem i naturą. Dlatego tej wiosny należy postawić na roślinność.
Szybka metamorfoza mieszkania na tę porę roku to wprowadzenie do wystroju wnętrz roślin doniczkowych, kwiatów ciętych, zasłon, firan i obić z motywami kwiatowymi. To idealny i sprawdzony pomysł na przearanżowanie mieszkania. Kwiaty są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się w każdym wnętrzu i stylu.

Dowiedz się: Jakie pająki można spotkać w domu i jak się ich pozbyć

Rośliny we wnętrzu – jakie i ile?

Zasada dotycząca roślin we wnętrzu jest jedna: im więcej, tym lepiej. Rodzaj zależny od upodobań domowników, mogą to być róże, stokrotki, tulipany czy żonkile, a nawet  rośliny liściaste rodem z dżungli. Niestety bywa, że brakuje nam czasu na pielęgnowanie roślin lub po prostu nie mamy do nich tzw. ręki. Wtedy można pokusić się o sztuczne rośliny w mieszkaniu. Mają one swoje plusy, bo nigdy nam nie zwiędną i w sumie nie trzeba o nie dbać. Warto jednak wybierać takie kwiaty, które wyglądają bardzo realistycznie. Czasami jest je trudno odróżnić od tych żywych gatunków.

Jak eksponować sztuczne rośliny w mieszkaniu

Sztuczne kwiaty i rośliny mogą być pięknym elementem dekoracyjnym. Występują w postaci gałązek, kwiatów i całych bukietów, które w dowolny sposób można ze sobą dobierać. Najlepszym miejscem na gałązki roślin są wazony.

We wnętrzach loftowych postawmy na żelazne wazony. Dla tych lubiących odważne połączenia proponujemy wazon i ozdoby ceramiczne w stylu retro lub stylową donicę z żywicy organicznej. W nowoczesnych wnętrzach lepiej sprawdzi się szkło – gąsiory i butle różnej wielkości. Sztuczne kwiaty i tak piękne wazony można eksponować w każdym miejscu w mieszkaniu – na parapecie, na stole, stoliku kawowym, czy biurku. Na podłodze lepiej postawić większe kwiaty, które wypełnią puste miejsce i staną się dominującym elementem wystroju. Sufit to także dobre miejsce na kwiaty, np.: można zamontować wiszące wazy albo tzw. Wieszaki.

Aranżacja kawalerki z pomysłem - Zobacz zdjęcia

Inne dekoracje z motywem kwiatowym

Jako inne dekoracje nawiązujące do roślinności są tkaniny z motywem kwiatowym. Mogą to być poduszki, narzuty, koce, zasłony. Wszystkie w różnych odcieniach zieleni zestawionej z bielą, która jest konieczna dla rozjaśnienia aranżacji.

A w nowoczesnych wnętrzach i w pokojach dziecięcych idealnie sprawdzą się kolorowe kwiaty drewniane.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

Autor: Katarzyna Dębek

Źródło: DutchHouse

Polecamy Ci również

Zobacz także