Lampa z papierowych talerzyków. Zrób to sam.

0
Lampa. Zrób to sam.
Stylowy abażur wykonany papierowych talerzyków będzie świetnie wyglądał w każdym wnętrzu.

Papierowy talerzyk to nieodzowny element każdej imprezy plenerowej, podczas której jest grill, piknik czy ognisko. My proponujemy wykorzystać go do zrobienia abażuru na lampę.

 
Do wykonania lampy potrzebne nam będą:

  • Pistolet do kleju
  • Sztyfty przezroczystego kleju 7mm GG02
  • 50 szt. papierowych talerzyków o średnicy 18 cm
  • podstawa lampy stołowej ze szczotkowanego chromu
  • klosz w kształcie walca, w kolorze kremowym, wysokość 13 cm x średnica 15 cm
  • linijka (najlepiej stalowa)
  • ołówek
  • nożyczki
  • kostka introligatorska lub górna część noża kuchennego
  • kokilka lub podobne naczynie, które pomoże w rozmieszczeniu talerzyków wokół klosza na tej samej wysokości.

Sprawdź jak zrobić ławkę na balkon

Przed rozpoczęciem prac powinniśmy wiedzieć, że obwód talerzyków powinien być nieco większy niż wysokość abażuru, a żarówki zgodne z zaleceniami na podstawie lampy.


Krok 1

Papierowe talerzyki należy złożyć na pół i wygładzić zagniecenia. Następnie kładziemy linijkę równolegle do wgłębienia (tak około 0,5 cm) i zaznaczamy linię ołówkiem. Składamy talerzyk, tak złożony tniemy go nożyczkami wzdłuż wcześniej zaznaczonej linii.

Krok 2

Bierzemy drugi talerzyk i kładziemy przed sobą środkiem do góry. Na nim umieszczamy wcześniej wyciętą połówkę i przykładamy linijkę wzdłuż prostej krawędzi. Przy pomocy kostki introligatorskiej zaznaczamy wgłębienie na całej długości talerzyka. Robimy to samo po przeciwnej stronie talerzyka. W ten sposób powstaną dwa równoległe wgłębienia w odległości około 1 cm. Talerzyk składamy wzdłuż zagnieceń ku tyłowi. Wygładzamy tak, aby powstał ostry kant.

 

Krok 3

Do pistoletu wkładamy sztyft kleju i ustawiamy go na niską temperaturę. Na naczyniu ułożonym spodem do góry układamy klosz i nakładamy klej pośrodku bocznej krawędzi  talerzyka o szerokości 1 cm. Talerzyk przyklejamy do klosza (zagiętą krawędzią tak, aby znalazła się na równi z pionowym szwem klosza).

Zrób to samdekoracje z butelek po winie

Krok 4

Powtarzamy krok trzeci do momentu do momentu, aż nie zabraknie nam miejsca lub talerzyków. Musimy pamiętać o równym rozmieszczeniu ich względem góry i dołu klosza.
Po skończeniu mocujemy klosz do podstawy lampy. Ostatnim krokiem jest wkęcenie żarówki.


WSKAZÓWKA: Można określić przybliżoną liczbą talerzyków potrzebnych do oklejenia klosza, mierząc obwód klosza. 1 cm odpowiada jednemu talerzykowi.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Źródło: Dremel

Polecamy Ci również

Zobacz także