Lampy do nowoczesnych wnętrz

Lampy do nowoczesnych wnętrz

Jeśli przed urządzeniem wnętrza w modernistycznym stylu masz obawy, że będzie zbyt chłodne i surowe, skorzystaj z prostego sposobu, który złagodzi minimalistyczny klimat - zastosuj odpowiednie oświetlenie.

lampy do minimalistycznych wnętrzDo minimalistycznego wnętrza dobierz światło, które otuli przestrzeń ciepłym odcieniem.  Możesz zastosować zarówno oświetlenie funkcjonalne, jak i ozdobne. Zarazem jednym jak i drugim z powodzeniem będziesz moderować atmosferę w domu. Ciepły strumień światła uzyskasz wieszając lampy, których wewnętrzna strona wypełniona jest odcieniami koloru żółtego. Możesz do tego wykorzystać lampę wiszącą Etna z oferty Black Red White. Lampa dostępna jest w dwóch kolorach, białym i czarnym, dlatego dobrze pasuje do minimalistycznych wnętrz, w których te kolory dominują. Metalową obudowę stonuje prążkowane wypełnienie w kolorze azteckiego złota, które rozprasza w pomieszczeniu światło o ciepłej barwie, nawet przy stosowaniu energooszczędnych żarówek z zimnym białym światłem. Podobny efekt uzyskasz wieszając lampy Alea, Sanga czy Kula. Ich kuliste kształty złagodzą geometryczną formę mebli i wprowadzą słoneczny nastrój.

kinkiet Ferra Purple
kinkiet Krabi
lampa Alea
lampa Amazonka
lampa Chipsy Purple
lampa Etna
lampa podłogowa Optica
lampa wisząca Sanga
lampa wisząca Kula
lampa wisząca Sfera3
lampa wisząca Zibo

W modernistycznym wnętrzu, oprócz oświetlenia centralnego, warto stosować również dodatkowe źródła światła. Ich mniej intensywny strumień buduje bardziej przytulny klimat. Do oświetlenia dodatkowego możesz użyć  kinkietów, spotów, lamp podłogowych, stołowych oraz świec. Rodzaj światła bocznego warto dobrać do czynności, jakie wykonujesz w określonym pokoju. Jeśli lubisz odpoczywać oglądając telewizję, włączaj lampy podłogowe, takie jak lampa Optica. Klosz ze szkła w mlecznym kolorze da dyskretne światło, dzięki czemu  przyciemniony salon będzie przytulny i miły. Przyjmując gości, zapal mniejsze punkty świetlne np. kinkiety, które dają przyjemne, rozproszone światło, a także budują nastrój i dodają wnętrzu uroku. Spokojną aurę wprowadzisz do domu zapalając świece. Nic tak nie nada lirycznej nuty pokojowi, jak naturalny ogień. Oprócz wyjątkowego klimatu, świece wzbogacają przestrzeń również o zapach.

Światło wpływa na nasze samopoczucie i nadaje wnętrzu niepowtarzalny, łagodny  klimat, dlatego wybierz lampę, która sprosta twoim oczekiwaniom.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Black Red White

Polecamy Ci również

Zobacz także