Lampy o geometrycznych kształtach

Lampy o geometrycznych kształtach

Zastosowanie elementów dekoracyjnych o geometrycznych kształtach, bądź ozdobionych geometrycznymi wzorami pozwala na osiągnięcie ciekawych efektów aranżacyjnych. W eksperymentowaniu z geometryczną formą należy być jednak bardzo ostrożnym.

lampa wiszącaPrzedmioty te mają bowiem tendencję do nadmiernego zwracania na siebie uwagi. Zawieszenie żyrandola w kształcie półkuli, jak na przykład lampy z kolekcji Hemisphere marki Nowodvorski Lighting to sposób na osiągnięcie upragnionego celu, bez obaw o przebranie miary w zabawie z geometrią.

Funkcje półkuli Hemisphere

Aranżacja - spójna i przemyślana - to efekt wielogodzinnej pracy. Rozwaga w przypadku doboru lamp jest bardzo istotna, jednak znaczenie ma także realizacja kreatywnych pomysłów, które wpływają na oryginalność wystroju. Lampy z kolekcji Hemisphere pozwolą pogodzić wszystkie zmienne. Są funkcjonalne, solidne oraz cechuje je designerski wygląd. Stanowią efektywne źródło światła, a także element wyposażenia, który wpływa na nasze samopoczucie w domu, jak i gustowny wystrój. Po zmroku rozświetlą one pomieszczenia, sprzyjając wypoczynkowi, pracy i zabawie, a ich geometryczne kształty, połączone z klasyczną prostotą i nowoczesną kolorystyką nadadzą mieszkaniu nietuzinkowego charakteru.

Black czy white?

Spójnej aranżacji sprzyja przemyślany wystrój, najlepiej w stylu minimalistycznym. Nowoczesna kolorystyka, geometryczne kształty, błyszczące przedmioty użytkowy i przede wszystkim umiar w doborze dodatków - wyznaczniki minimalistycznego trendu - wszystko to pomaga w zaaranżowaniu uporządkowanej przestrzeni. Nowatorska, sferyczna forma opraw oświetleniowych z kolekcji Hemisphere fantastycznie spełni taką rolę w pomieszczeniach, nie przytłoczy bowiem reszty designu, lecz pomoże wprowadzić ciekawy i ożywiający wystrój, element dekoracyjny. W skład kolekcji Hemisphere wchodzi 8 zwisów o półkolistym kształcie wykonane z wysokiej jakości stali lakierowanej. Lampy dostępne są w dwóch odcieniach - białym i czarnym, z kontrastującymi z żyrandolem wypełnieniami w kolorach białym i złotym. Mamy zatem do wyboru Hemisphere white, Hemisphere black z białym wypełnieniem, oraz Hemisphere white gold oraz Hemisphere black gold - ze złotym środkiem.

Przemyślana i kreatywna aranżacja

Zwisy pasują w szczególności do wysokich i przestronnych pomieszczeń. Kolekcja lamp Hemisphere została tak przemyślana, aby również posiadacze mniejszych wnętrz mogli pozwolić sobie na zakup jednaj z lamp. Oprawy dostępne są bowiem w dwóch rozmiarach S i M. Ich półokrągłe żyrandole umieszczone zostały na linkach o długości 95 cm, które maksymalnie pozwalają wyeksponować piękno geometrycznej formy zwisów. Lampy w rozmiarze S (o średnicy 33, 5 cm) zawieszono na sztywnych linkach, większe L (o średnicy 50 cm) z kolei na linkach luźnych. Dobór rozmiarów umożliwia dopasowanie lamp do wielkości pokoju, ale także stworzenia ciekawych kompozycji aranżacyjnych. Oprawy Hemisphere można bowiem dowolnie zestawiać kolorami i rozmiarami, a efektem będą wymyślone przez nas, subiektywne i ciekawe projekty.

Odpowiednio oświetlone wnętrze sprzyja wszystkim wykonywanym w domu czynnościom oraz jest bardzo istotnym elementem dekoracyjnym. W niektórych mieszkaniach stanowi wręcz podstawową ozdobę. Wszystkie najważniejsze dla lamp role spełni z pewnością kolekcja Hemisphere marki Nowodvorski Lighting.

Oceń artykuł
4,33 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Materiały prasowe

Polecamy Ci również

Zobacz także