Lampy ze szkła - tradycja i nowoczesność

Lampy ze szkła - tradycja i nowoczesność

Lampy z ręcznie formowanego szkła stanowią niebanalny akcent w wystroju wnętrza. Łączą tradycyjną technikę produkcji z nowoczesną stylistyką.

lampy ze szkła - Goeteborg - Ystad

Lampy z ręcznie formowanego szkła 4concepts to efekt doświadczenia i związków ich projektantów z przemysłem szklarskim w Polsce. Nawiązują one do tradycji rękodzielnictwa szklanego, sięgających XV wieku, ale ich stylistyka doskonale pasuje do współczesnych wnętrz.

lampy szklane - kolekcja Lund

Kolekcja lamp 4concepts składa się z modeli charakteryzujących się tradycyjnymi, łagodnymi kształtami (Parma, Ravenna czy Modena), jak i nowoczesnych, prostych, nawiązujących niekiedy do industrialnych form wzorów (Lund i Forssa). Inspiracje do tworzenia nowych lamp czerpane są z wielu zakątków świata, głównie jednak z Europy.  Ma to swoje odzwierciedlenie nie tylko w kształcie i kolorystyce, ale i w nazewnictwie lamp. I tak Göteborg, Ystad, Oslo czy Fjord odwołują się do surowości i chłodu Skandynawii. Petit Trianon, Louvre i Versailles to nawiązanie do architektury i słynnych zabytków we Francji. Kenya poprzez swą formę i kolorystykę to nawiązanie do afrykańskich klimatów.

lampa stojąca - Kenya

Każda z lamp 4concepts może mieć ponadto zindywidualizowany charakter dzięki akcesoriom takim jak abażur, który ostatecznie decyduje o finalnym wyglądzie i klimacie tworzonym przez lampę. Wszystko po to, aby mogła być ona odpowiednim i funkcjonalnym uzupełnieniem wnętrza.
Lampy z ręcznie formowanego szkła to propozycja 4concepts – marki, która pojawiła się na rynku w 2013 r. Wszystkie wzory, składające się na kolekcję 4concepts są produkowane w Polsce.

lampa na stół - Oxford
szklana lampa Bristol
lampa w stylu francuskim - Versaille
lampa szklana Louvre
lampa na biurko - Oslo
lampy w stylu skandynawskim - Goeteborg-Ystad
nowoczesna lampa - Lund
lampa stojąca - Fjord
Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: 4concepts.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także