Lata dwudzieste w Twoim wnętrzu. Finezyjny styl Art Deco...

0
Lata dwudzieste w Twoim wnętrzu. Finezyjny styl Art Deco...

Druga dekada dwudziestego wieku przyniosła wiele nowości w architekturze wnętrz. Na salonach królował wówczas Art Deco, dekoracyjny, finezyjny styl, który również dzisiaj nie przestaje inspirować.

Drzwi AQUARIUS marki INVADO

W odpowiedzi na dynamiczne procesy industrializacji zachodzące w europejskich społeczeństwach powstał styl, w którym trwałość oraz solidność przedmiotu były tak samo ważne co jego estetyka i dekoracyjność. Dążono do syntezy kunsztownego wyglądu z użytkowym przeznaczeniem wnętrza. Na salonach królowały masywne meble z egzotycznego drewna, których dostojny charakter łagodziły fotele i kanapy o miękkich, opływowych kształtach, kwieciste tapety i misternie zdobione, funkcjonalne drobiazgi - lusterka, lampki, świeczniki, kuferki na biżuterię. W organizacji przestrzeni dążono do zachowania klasycznego ładu, ale nigdy kosztem komfortu użytkowania.

Czytaj także: Design w kolorach jesieni - niepowtarzalny urok jesieni w domu

Art Deco dzisiaj...

Współcześnie Art Deco to przede wszystkim łączenie płynnych, giętkich linii i motywów florystycznych z prostymi formami geometrycznymi. Jeżeli chodzi o materiały to króluje drewno, naturalne tkaniny w nasyconych barwach, ale też metal czy aluminium. Jako że Art Deco to połączenie estetyzmu z funkcjonalnością, może stanowić inspirację zarówno dla wielbicieli minimalizmu, jak i tych, którzy lubią dekoracyjne, pełne finezji wnętrza. Mieszkanie zaaranżowane w tej konwencji powinna wyróżniać spójna kompozycja, a obecność każdego dodatkowego elementu musi być uzasadniona i harmonijnie korespondować z całością. Art Deco nadaje rangę sprzętom codziennego użytku, które urastają do rangi prawdziwych dzieł sztuki.

Czytaj także: Nowocześnie i przestronnie - proste, geometryczne formy i brak przesadnej dekoracyjności

Drzwi AQUARIUS z kolekcji INVADO doskonale wpisują się w elegancki i jednocześnie komfortowy charakter tego stylu. Gustowne wzornictwo bazujące na prostych motywach geometrycznych w połączeniu z wysokiej klasy okleiną będą doskonałym uzupełnieniem luksusowej przestrzeni. Art Deco to także ciepłe kolory oraz przenikające przez szyby promienie słońca, modelujące wnętrze. Kolekcja drzwi INVADO posiada eleganckie przeszklenia oraz okleinę w intensywnych dekorach, z wyraźnie zaakcentowaną fakturą drzewa. Drzwi to klamra aranżacyjna spajająca całą kompozycję, a do Art Deco najbardziej pasują te o niejednolitej fakturze, z subtelną, zgeometryzowaną kompozycją przeszkleń.

Czytaj także: Solidność i elegancja - drzwi drewniane DOMINO firmy INVADO

Przetestuj w Internecie

Urządzając mieszkanie warto skorzystać z zamieszczonego na stronie www.invado.pl bezpłatnego programu do aranżacji wnętrz. Invado Door Planner jest prosty w obsłudze i ma wiele funkcjonalności. Dzięki niemu możemy przekonać się czy wybrany przez nas model drzwi pasuje do stylu wnętrza oraz czy nasza designerska wizja jest rzeczywiście tą wymarzoną.

Oceń artykuł
3,80 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: Intro Media

Polecamy Ci również

Zobacz także