Łatwy sposób na modne ściany jak z betonu

0
Ściana jak z betonu
Betonowe ściany są niezwykle modne. Ten efekt można osiągnąć, stosując tynk dekoracyjny lub odpowiednią farbę.

Betonowe powierzchnie są niezwykle modne. Efekt betonu na ścianach można łatwo stworzyć, stosując odpowiedni tynk dekoracyjny.

Tynk wapienny jak beton

Beton architektoniczny świetnie wygląda w nowoczesnych, industrialnych wnętrzach. Nieco surowy charakter betonu nadaje oryginalny klimat wnętrzom, stwarza też ciekawe możliwości aranżacyjne. Paleta betonowych szarości jest uniwersalna i dobrze komponuje się z różnorodną kolorystyką. Warto też wiedzieć, że beton może mieć zróżnicowaną fakturę – od eleganckich gładkich i błyszczących powierzchni, po dekoracyjne i plastyczne struktury (np. drewno szalunkowe odciśnięte w betonie itp.).
Aby osiągnąć efekt betonu na ścianach wystarczy zastosować odpowiedni dekoracyjny tynk wapienny. Taką wyprawę ścian łatwo się nanosi (możemy to zrobić samodzielnie), a jej wygląd w niczym nie odbiega od betonu, wraz z całym zróżnicowaniem jego odcieni i struktur.

Szukasz pomysłu na wykończenie ścian? Zobacz ciekawe połączenia farby i tapety

Beton dobry na wszystko

„Betonowe” ściany, uzyskane za pomocą tynku dekoracyjnego, będą świetnie pasować do wnętrz o charakterze industrialnym, czy modernistycznym, ale też – nieco unowocześnionej wersji stylu skandynawskiego. Decydując się na ściany o efekcie betonu mamy dużą swobodę wyboru kolorystyki – możemy pójść w modne szarości, tworząc eleganckie, nowoczesne wnętrze lub wybrać wyraziste akcenty kolorystyczne, z pomocą których stworzymy energetyzującą aranżację. Mamy też do wyboru szerokie spektrum innych materiałów – betonowe powierzchnie znakomicie komponują się ze szkłem i metalem, ale również drewnem, zarówno jasnym, jak i ciemnym.
Efekt betonu na ścianach, uzyskany za pomocą dekoracyjnego tynku (lub farby) wygląda bardzo oryginalnie i nie jest trudny do osiągnięcia.

Polecamy też: Jak dobrać podłogę do wystroju wnętrza

 

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: fox-dekorator.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także