Łazienka dla singla - czym się różni od łazienki dla rodziny?

Łazienka dla singla - czym się różni od łazienki dla rodziny?

Projektując łazienkę przeznaczoną tylko dla siebie możemy puścić wodzę fantazji. Single to osoby zapracowane, ale ceniące wygodę we własnym domu. Same, ale bynajmniej nie samotne. Łazienka, podobnie jak salon, musi więc być nie tylko funkcjonalna, ale i efektowna.

Łazienka dla singlaW łazience przeznaczonej dla całej rodziny priorytetem jest uniwersalność wnętrza. Miejsca jest z reguły mało, a sprzętów do ustawienia i potrzeb do zaspokojenia - niewspółmiernie dużo. Projekt takiej łazienki to sztuka kompromisu. W innym wypadku wojna domowa gwarantowana!

Takiego zagrożenia nie ma we wnętrzach dedykowanych singlom. Tu nie ma miejsca na kompromisy. Priorytetem staję się zatem oryginalność i estetyka. Powstaje zatem szereg różnorodnych aranżacji dostosowanych do płci, trybu życia czy zainteresowań singla. Pomieszczenie nabiera charakteru i odzwierciedla to, co u właściciela najlepsze.

Ekstrawagancja i odrobina luksusu

Szaleństwo formy, zarówno w zakresie dodatków, jak i w doborze kolorystyki. Wszystko to uzależnione od wyobraźni i... zawartości portfela. Przemyślane rozwiązania pozwolą nam uczynić z łazienki miejsce relaksu i intymności - oazę wyciszenia na miarę domowego SPA.

Coraz więcej osób decyduje się na stworzenie w swoim domu salonu kąpielowego. Wybór produktów jest podyktowany przede wszystkim oczekiwaniami co do funkcjonalności tego pomieszczenia. - Dużą popularnością cieszą się na przykład wanny z hydromasażem, które w naszym kraju zupełnie niesłusznie mają status towaru luksusowego. Najprostsze, ale w pełni funkcjonalne modele kosztują w granicach 2 tys zł - przekonuje Katarzyna Rogowa ze sklepu internetowego Lazienkaplus.pl.

Ekstrawagancka łazienka dla singla

Design - forma, kolor, dodatki

Łazienka powinna współgrać z osobowością. Wyraziste i niespotykane kolory, wyjątkowe dodatki, niekonwencjonalne akcesoria. Rozmach kontra minimalizm - kamień, drewno, beton. Wybierając materiały, z których wykonana będzie nasza łazienka również możemy wyrazić siebie. W łazience dla singla wszystkie chwyty są dozwolone.

Opcji jest nieskończenie wiele, dlatego warto poszaleć. Oczywiście w granicach dobrego gustu. Zabawne wzory na ścianach w ulubionych kolorach, umywalka w oryginalnym kształcie, unikalna bateria, przybornik na kółkach w zastępstwie standardowej szafki, nieobudowany brodzik z ekstrawagancką zasłonką, nietypowy grzejnik w futurystycznej tonacji. Możemy wymieniać bez końca.

Umywalka w łazience singla- Wybór sprzętów i akcesoriów łazienkowych jest obecnie tak urozmaicony, że bez trudu połączymy funkcjonalność i ekstrawagancję w jednym pomieszczeniu. To, co praktyczne wcale nie musi być nudne - podkreśla Katarzyna Rogowa z Lazienkaplus.pl.

Łazienka zmienną jest

Singiel to w definicji społecznej osoba świadomie podejmująca decyzje o prowadzeniu życia w pojedynkę. Taki stan nie musi jednak trwać wiecznie. Choć łazienka to inwestycja na lata, powinna być gotowa na ewentualne zmiany w życiu właściciela. Zaplanowanie wolnej przestrzeni przeznaczonej na szafkę lub drugą umywalkę to perspektywiczne rozwiązanie. W ferworze architektonicznych eksperymentów warto pamiętać o tym aspekcie. Przecież nawet najbardziej wybujała wyobraźnia nie powinna odbierać nam zdrowego rozsądku!

Oceń artykuł
3,86 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: projektoskop.pl (Lazienkaplus.pl)

Polecamy Ci również

Zobacz także