Łazienka osobno czy razem z wc?

Łazienka osobno czy razem z wc?

Jeśli już określiliśmy kryteria jakim ma odpowiadać nowe M i udało nam się znaleźć kilka ofert, które spełniają w jakimś stopniu nasze oczekiwania to wówczas możemy stanąc przed kolejnymi wyborami.

Łazienka z toaletąZazwyczaj z takim dylematem spotykają się osoby, które poszukują mieszkania większego niż jednopokojowe. Dla jednych będzie to nic nie znaczący szczegół, dla innych bardzo ważne i priorytetowe kryterium.

Na rynku nieruchomości w starszym budownictwie zdarzają się oferty mieszkań, gdzie nawet przy czteropokojowym mieszkaniu wc jest razem z łazienką. Możemy także spotkać oferty mieszkań także w starszym budynku dwupokojowych gdzie znajdziemy osobna łazienkę.

Nad takim wyborem stają zazwyczaj kupujący, którzy mają większą liczbę członków rodziny. Łazienka osobno to same plusy przy każdym metrażu i każdej liczbie osób w rodzinie. To przede wszystkim wygoda i komfort mieszkania. Po ciężkim dniu możemy spokojnie i bez zakłóceń zrelaksować się i odprężyć w wannie, podczas kąpieli lub pod prysznicem. W jednym czasie dwie osoby bez zakłóceń mogą korzystać z dwóch pomieszczeń równocześnie.

Kolejnym plusem jest możliwość aranżacji dwóch wnętrz w różnoraki sposób. Przy ówczesnym wyborze barw i faktur, wśród glazur i terakoty możemy się zrealizować w tych dwóch wnętrzach i niekoniecznie iść na kompromis.

Przy rodzinie z maleńkim dzieckiem łazienka osobno z wc daje nam możliwość wygospodarowania miejsca do przewijania i pielęgnacji naszego malucha.

Jeszcze innym rozwiązaniem jest umieszczenie w łazience kabiny prysznicowej i wanny. Wszystko w zależności od preferencji i potrzeb mieszkańców. Powszechnie utarł się stereotyp, że kobiety wolą wannę ze względu na długie kąpiele z olejkami i świecami, a mężczyźni wybierają prysznic.

Dzięki rozwiązaniu oddzielnej łazienki mamy do dyspozycji większą łazienkę, a co za tym idzie, spokojnie możemy w niej zmieścić pralkę. Aktualne trendy u deweloperów to zamiast łazienek piękne pokoje kąpielowe. Niekiedy możemy spotkać się również z łazienkami z oknem. Stając przed wyborem łazienki oddzielnej czy razem z wc w większości każdy z nas wybierze to pierwsze rozwiązanie.

Oceń artykuł
3,63 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Egala (Gala Nieruchomości)

Polecamy Ci również

Zobacz także