Łazienka stylowa, czyli duża łazienka też jest wyzwaniem...

0
Łazienka stylowa, czyli duża łazienka też jest wyzwaniem...

Duża łazienka stanowi dla posiadacza prawie takie samo wyzwanie, jak blokowe maleństwo. W tym drugim przypadku sytuacja jest jasna. Trzeba się po prostu nagimnastykować, by zmieścić wszystkie niezbędne urządzenia, wybieramy więc najmniejsze z możliwych.

W przypadku łazienkowych "hektarów" musimy pogodzić marzenia z finansami, a to najgorsza z możliwych kombinacji.

Czytaj także: Grzejnikowa biżuteria, czyli gustowna ozdoba urządzenia i całego pomieszczenie [ZDJĘCIA]

Tym bardziej że oferta handlowa przyprawia o ból głowy. Co roku producenci wypuszczają na rynek nowe modele umywalek, wanien, kabin i muszli, armatury i paneli prysznicowych. Tradycyjną, białą ceramikę zastępują takie tworzywa, jak kamień naturalny, kamionka, szkło, metal, kompozyty, tworzywa sztuczne czy egzotyczne drewno. Materiały te wykorzystywane są przede wszystkim do produkcji umywalek, które nadają wnętrzu styl, ale również wanien.

W dużej łazience mieszczą się także meble. Jak dobrać wszystko, by powstała wysmakowana, modna i praktyczna całość na miarę naszych kieszeni?

Czytaj także: Jakie meble wybrać do łazienki? Wygodne w użytkowaniu i estetyczne!

Urządzanie łazienki to dzisiaj tak znaczny wydatek, że warto pokusić się o stworzenie kompozycji ponadczasowej, która obroni się za kilka, a nawet kilkanaście lat. A w takiej perspektywie najlepiej sprawdzają się rzeczy proste, barwy neutralne, przede wszystkim uniwersalna biel. Trzeba jednak pamiętać przy dobieraniu ceramiki, mebli czy płytek, że kolor ceramiki łazienkowej ma odcień zimny, a wanny z tworzywa oscylują w stronę "ciepłej" bieli . Dlatego ta pierwsza będzie ładnie wyglądała tylko w zestawieniu z farbami z domieszką błękitu, druga zaś z tą w odcieniu kości słoniowej.

Oceń artykuł
3,70 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Irena Grek (Kurier Lubelski)

Polecamy Ci również

Zobacz także