Łazienka w szklanym stylu, czyli jak wykorzystać szkło w...

Łazienka w szklanym stylu, czyli jak wykorzystać szkło w...

Łazienka coraz częściej staje się miejscem odpoczynku i relaksu, nie pełniąc już tylko roli toalety. Człowiek XXI wieku przykłada coraz większą wagę do wystroju łazienki. Jej wnętrze powinno być już nie tylko funkcjonalnie ale również ładne i przytulne.

Villa Glass Studio - szklana umywalkaŁazienka jaka jest, każdy widzi

Łazienkę odwiedzamy średnio 6-8 razy dziennie i w rezultacie spędzamy tam około 2-3 lat w ciągu całego życia. Aranżacja tak istotnego pomieszczenia nie może zostać przeprowadzona niedbale. Planowanie należy zacząć od podstawowych informacji, czyli tzw. niezbędników, które powinny się pojawić w tradycyjnej łazience. Przede wszystkim toaleta, prysznic lub wanna (wedle uznania), umywalka, lustro, meble łazienkowe i inne dodatki. Nie bez znaczenia pozostaje wybór armatury, a przede wszystkim rodzaju i koloru płytek ściennych oraz podłogowych. Dobór odpowiedniego zestawienia wszystkich elementów wystroju przekłada się nie tylko na funkcjonalność salonu kąpielowego lecz również na dobre samopoczucie jego użytkowników.

Czytaj także: Szkło ozdobi wnętrze, czyli uniwersalny materiał do dekoracji

Szkło w łazience

W ostatnich latach szklany wystrój wnętrz zyskał na popularności. Łazienka urządzona w takim stylu wygląda wyjątkowo elegancko i wytwornie. Rynek oferuje ogromny wybór szklanych elementów aranżacji, zaczynając od umywalek, przez drzwi i kabiny prysznicowe, a kończąc na płytkach i panelach ściennych. Oryginalny design i ciekawą kolorystykę możemy uzyskać przez skorzystanie ze szkła fusingowego.

- Dostępna technika wytwarzania szkła fusingowego pozwala na stworzenie wyrobów o dowolnym kształcie i kolorze - stwierdza Marek Malik z Villa Glass Studio, producenta szklanych elementów aranżacji wnętrz. - Istnieje również możliwość skorzystania z własnego projektu, który umieścimy na wszystkich szklanych powierzchniach w łazience. Kabina prysznicowa czy umywalka oprócz funkcji użytkowej, będą wtedy pełnić rolę prawdziwych dzieł sztuki. Dzięki temu nadamy pomieszczeniu indywidualny styl oraz niepowtarzalny artystyczny design. Dodatkowo szklane elementy optycznie powiększają pomieszczenie i idealnie sprawdzają się szczególnie w małych łazienkach.

Czytaj także: Szklany artyzm we wnętrzu - sposoby wykorzystania szkła w aranżacji

Bezpieczna łazienka

Bezpieczeństwo w łazience odgrywa wyjątkowo ważną rolę. Dlatego większość szklanych elementów produkuje się ze szkła hartowanego, które jest wytrzymałe i trwałe, a w przypadku ewentualnego stłuczenia rozpada się na drobne niegroźne kawałki. Jednak nawet najbezpieczniejsze sprzęty nie zastąpią zdrowego rozsądku podczas ich użytkowania. Warto pomyśleć o istotnych drobiazgach i zaopatrzyć się np. w miękkie dywaniki, które znajdą swoje miejsce przy prysznicu lub wannie i wyeliminują ryzyko poślizgnięcia na mokrej podłodze.

Czytaj także: Salon - modny akcent w mieszkaniu to szkło

Szkło w łazience jest nowym trendem, który podbija serca wymagających użytkowników, chcących uczynić swoją łazienkę elegancką, nie ujmując jej przy tym funkcjonalności. Łazienka powinna stać się dla nas salonem kąpielowym, czyli miejscem odpoczynku i relaksu, w którym czujemy się komfortowo oraz bezpiecznie.

Oceń artykuł
4,00 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: pointb

Polecamy Ci również

Zobacz także