Leśne inspiracje w pokoju dziecka [GALERIA]

Leśne inspiracje w pokoju dziecka [GALERIA]

Pożegnaliśmy lato. Początek jesieni często rozpieszcza nas jeszcze słoneczną pogodą i ciepłymi temperaturami. To idealny czas na spacery. Szczególnie chętnie chodzimy o tej porze do lasu. Nęci on wielością barw, zapachów i odgłosów.

Dodatki do pokoju dziecka, idealne do "leśnej" aranżacjiPrzy odrobinie szczęścia spacer może uda połączyć się z grzybobraniem i podglądaniem dzikiego ptactwa. Jedno jest pewne - wycieczka do lasu to dla naszych dzieci wspaniała okazja do nauki połączonej z zabawą. A gdy latorośl upodoba sobie uroki leśnej gęstwiny możemy pomóc jej zaprosić las do domu. Nasza propozycja to urządzenie pokoju w klimacie lasu.

To nie musi być rewolucyjna zmiana. Wystarczy trochę dodatków nadających wnętrzu charakter

Na początek zajmijmy się ścianami: nostalgiczna naklejka The Poem Tree dzięki jesiennym barwom i kolorowym ptakom kryjącym się w konarach wspaniale odda nastrój pożegnania lata i spodoba się dziewczynce o romantycznej naturze (możemy się pokusić o kupienie torebki i portmonetki w poetyckie ptaki - do kompletu). W pokoju chłopca lub małej poszukiwaczki przygód sprawdzi się fototapeta z domkiem na drzewie. Przy drzwiach do pokoju warto znaleźć miejsce dla innej naklejki. Bardziej praktycznej, ale też urzekającej: miarka z sówkami pomoże wspólnie śledzić zmiany we wzroście pociechy. Ciekawe, ile urośnie do wakacji?

Następny krok: nowe zasłony

Zielone lub kasztanowo brązowe podkreślą jesienną stylizację. Idealnym dopełnieniem będą poduszki. Urocze poszewki w ptaszki i mięsista narzuta w sówki wprowadzą do pokoju ciepło - tak potrzebne w coraz chłodniejsze poranki i wieczory. Tego samego dokona dywan Wonderful Birds - oczywiście w kolorowe ptaki, lub dywan z sówką.

W meble nie musimy inwestować, ale warto dokupić skrzynię na zabawki i wakacyjne skarby. Dodatkowym elementem wprowadzającym klimat lasu będą mobile i wiszące dekoracje w postaci kolorowych ptaszków. Cienkie nitki, na których są zawieszone przywodzą na myśl babie lato. Dobrze zaangażować dziecko w wykonanie tych ozdób. A gdy rozgrzeje paluszki niech usiądzie do jednego z zestawów artystycznych. Używając masy samoutwardzalnej, piasku lub naklejek pociecha może stworzyć własnego, ozdobnego ptaka.

W pokoju o tej porze roku nie może oczywiście zabraknąć kolorowych liści, czerwonej jarzębiny, a także kasztanów i żołędzi zebranych na spacerze. Zabawa w robienie z nich ozdób i ludzików to wspaniała okazja do wspólnego spędzenia czasu. A takie naturalne, pachnące lasem ozdoby będą idealnym dopełnieniem leśnej stylizacji pokoju.

 

Oceń artykuł
3,43 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Kids Town

Polecamy Ci również

Zobacz także