Letnia aranżacja balkonu

Letnia aranżacja balkonu

Są różne poręcze balkonowe takie i owe. Biuro projektów Rick Mulligan zrealizowało poręcz balkonową z osłoną, która sprawia, że obserwator zaniemówi. Dosłownie!

balkon z kulkamiTelewizyjne poradniki, które przeciętnemu widzowi przedstawiają zdumiewające propozycje i przykłady urządzenia mieszkań są na wielu kanałach en vogue. My także chętnie dajemy się zainspirować.

Pewnej soboty popołudniu nie mogliśmy wyjść z podziwu! W programie telewizyjnym przedstawiono renowację balkonu. Typowy dla takich programów temat - jak oryginalną ideą pokonać profesjonalne rozwiązanie?

I tu zobaczyliśmy zastosowanie blachy perforowanej, jakiego dotąd sobie nie wyobrażaliśmy - jako deski do gry w kulki. Tak, dobrze Państwo słyszeli.

To są te kolorowe szklane kule także Murmel, Boule, Knicker nazywane, w które grają dzieci ale nie tylko one, również dekoratorzy jak, Rick Mulligan.

Godną podziwu jest jego wyobraźnia: w arkuszu blachy perforowanej widzi on deskę do gry w kulki, a w dwóch deskach do gry - osłonę balkonu. Krótko mówiąc, idea łatwa w realizacji, choć nie lekka (wagowo).

Wystarczy jedną blachę dziurkowaną (najlepiej jak w programie telewizyjnym - MEVACO) płasko położyć, kulki rozmieścić w otworach, drugą blachą nakryć i obie połączyć śrubami, umieścić w ramie poręczy balkonowej - gotowe!

Efekt można uwypuklić przez podświetlenie świetlówkami. Wspaniałe!

Ale uwaga, kto chce to rozwiązanie naśladować, powinien sprawdzić nośność balkonu. Bądź co bądź, tysiące kulek, blachy perforowane i ramy ważą dość dużo. Ale gdy się uda, goście będą nie tylko milcząco oglądać nasze dzieło, ale głośno się zachwycać.

Oceń artykuł
3,17 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: materiały prasowe

Polecamy Ci również

Zobacz także