Letnia aranżacja mieszkania

0
Letnia aranżacja mieszkania

Kwiatowe wzory, lekkie tkaniny i dodatki w soczystych barwach wprowadzą wakacyjny nastrój. Latem, częściej niż w innych porach roku, nieco zmieniamy wystrój wnętrz.

kuchnia pomalowana na żółtoGdy za oknem świeci słońce i zielenią się drzewa, zazwyczaj unikamy ciężkich materiałów i ciemnych strojów. Ubieramy się lekko, śmielej sięgamy po odważne, kolorowe wzory. Ta sama zasada obowiązuje w aranżacji wnętrz. Powinno być lekko i zwiewnie: ożywiamy wnętrza świeżymi kwiatami, wiklinowymi koszami pełnymi owoców czy ziół.

- Wakacyjną, sielankową atmosferę w salonie zapewnią rolety z energetycznym, kwiatowym wzorem, który idealnie komponuje się z żywymi kolorami dodatków i zielenią za oknem. Efekt leniwego, letniego popołudnia zapewnią delikatne, transparentne zasłony z delikatnym, florystycznym wzorem. Idealne do salonów z dużymi oknami i wyjściem na taras - podpowiada Kamila Prałat, ekspert firmy Franc Gardiner.

Jeśli jednak mieszkanie szybko się nagrzewa, warto pomyśleć o swoim komforcie i zainwestować w rolety zaciemniające, które dzięki specjalnej warstwie gumy pochłaniają promienie słoneczne.

Innym rozwiązaniem technologicznym w przypadku rolet dwuwarstwowych jest zastosowanie powłoki odbijającej światło. W obydwu przypadkach osiągamy ten sam efekt - promienie słoneczne są zatrzymywane przez roletę i nie przedostają się do wnętrza, dzięki czemu unikamy jego nagrzewania. Ale nie trzeba rezygnować z letniej atmosfery - rolety w słonecznym, energetycznym kolorze, nawet przy zasłoniętym oknie wprowadzą wakacyjny nastrój. Gdy za oknem zrobi się szaro, letnie aranżacje pozwolą zatrzymać lato na dłużej.

Oceń artykuł
3,60 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Monika Kaczyńska (Głos Wielkopolski)

Polecamy Ci również

Zobacz także