Liczniki elektryczne- ja je zamaskować

Liczniki elektryczne w starych mieszkaniach znajdują się wewnątrz lokali. Często szpecą ścianę i przyprawiają o przysłowiowy zawrót głowy właścicieli mieszkania. Istnieje jednak sposób na odrestaurowanie i zamaskowanie nieestetycznej wnęki na licznik.

licznik elektrycznyPracę trzeba niestety rozpocząć od czynności mniej przyjemnych, czyli od doprowadzenia do porządku okolicy licznika. Starą łuszczącą się farbę olejną zdrapiemy skutecznie przy użyciu niewielkich rozmiarów szczotki drucianej. Następnie drewno trzeba starannie wyszlifować papierem ściernym. Szlifowanie zaczynamy od użycia papieru o grubszym uziarnieniu i stopniowo przechodzimy do jego drobniejszej gradacji. Całkowicie oczyszczoną wnękę – warto pokryć świeżą warstwą farby w dowolnym kolorze. Jednak jak przystoi na przyzwoitą szafkę – najlepiej jeśli będzie to farba śnieżno biała.

Jeśli ponad licznikiem jest nieco wolnego miejsca – w szafce warto umieścić dodatkową półkę, którą należy dociąć na wymagany wymiar. Na koniec wymierzamy ościeże szafki i docinamy do niej drzwiczki z estetycznej płyty meblowej, do których od wewnętrznej strony przykręcamy niewielkie zawiasy. Do wykonania drzwiczek można także wykorzystać sklejkę, którą pomalujemy na ten sam kolor, na który pomalowana jest ściana wokół szafki. Wówczas całość warto zwieńczyć interesującym obrazkiem lub zawieszanym na drzwiczkach zdjęciem rodzinnym.

Oceń artykuł
1,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Polecamy Ci również

Zobacz także