Listwy podłogowe

Listwy podłogowe

Sekret efektownych aranżacji tkwi w szczegółach, które domykają kompozycję i uwydatniają styl danego wnętrza. Białe listwy przypodłogowe są jednym z tych detali wystroju, za pomocą których możemy ukształtować charakter pomieszczenia i sprawić, że stanie się ono bardzo szykowne.

białe listwy przypodłogoweFirma DLH Poland oferuje gamę listew z drewna egzotycznego pokrytego białym akrylem, które współgrając ze stolarką okienną lub drzwiową w tym samym kolorze, stanowią eleganckie i stylowe obramowanie aranżowanej przestrzeni.

Białe listwy przypodłogowe firmy DLH Poland łącząc w sobie piękny wygląd z wyjątkową trwałością, zapewniają estetyczne i praktyczne wykończenie wnętrza na długie lata. Dzięki nim pomieszczenie zyskuje wyraźny kontur, który oddziela ściany od podłogi uwydatniając ich kolory i faktury. Biała barwa listew sprawia, że są one niezwykle uniwersalne oraz gwarantują zachowanie przestronności i lekkości wnętrza. Biel komponuje się z każdym kolorem oraz deseniem, co ma szczególne znaczenie w przypadku drewnianych podłóg. Ich usłojenie oraz tonacja często kolidują z listwami w kolorze drewna różniącym się odcieniem oraz wzorem. Białe wykończenie eliminuje ryzyko powstania kontrastu burzącego ład kompozycji.

Światowe inspiracje

Białe listwy dekoracyjne są obecne w wielu stylach aranżacyjnych pochodzących z różnych stron świata. Występują zarówno w przytulnych angielskich wnętrzach, eklektycznych stylizacjach amerykańskich, jak i w funkcjonalnych mieszkaniach skandynawskich. W każdym z nich nawiązują do tradycji, a także stanowią element nadający szyk i elegancję przywołując na myśl pałacową sztukaterię. Ich dekoracyjność nie jest tak bogata jak wykończenia komnat królewskich, gdyż celowo listwy zostały subtelnie uproszczone, aby współgrały z wystrojem współczesnych wnętrz. Dzięki temu są adekwatne do założeń panujących trendów i gwarantują wytworność na miarę naszych czasów. Wykończenie białymi listwami przypodłogowymi podnosi prestiż aranżowanego pomieszczenia, jak również pomaga podkreślić jego styl. W zależności od naszych inspiracji, możemy łączyć je ze wszystkimi kolorami i strukturami uzyskując ciekawe kontrasty lub łagodne barwne przejścia. Zestawiając je z innymi białymi elementami, jak stolarka, meble, czy dekoracje sprawimy, że w naszej kompozycji będzie zachowany porządek i spokój, co przekłada się na przyjazną aurę przestrzeni mieszkalnej. Ponieważ biel należy do chłodnych kolorów warto wzbogacić kompozycję o barwy ciepłe, które wyrównają kolorystyczny bilans i zapewnią przytulny nastrój.

Praktyczny wymiar piękna

Białe listwy DLH Poland są niezwykle efektownym wykończeniem wnętrza nadającym mu luksusowego wyrazu, a przy tym stanowią bardzo praktyczne rozwiązanie. Przestrzeń przy podłodze jest szczególnie narażona na zabrudzenia, co uwidacznia się na dolnych partiach ścian i staje się uszczerbkiem dla estetyki pomieszczenia. Decydując się na listwy przypodłogowe chronimy ściany przed działaniem brudu oraz przed ewentualnym zachlapaniem, o które nie trudno podczas mycia podłogi. Listwy są wykonane z egzotycznego drewna, które ma dużą odporność na wilgoć oraz wypaczenia. Dzięki temu są bardzo trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. W ofercie firmy DLH Poland dostępnych jest 5 wariantów wykończeń o zróżnicowanych kształtach. Dostępne są cokoły proste oraz profilowane w rozmiarach: 15x68 mm, 15x91mm, 15x120 mm, 18x120mm, 12x12 mm, 15x15mm oraz opaska drzwiowa : 14x65 mm. Każda z listew ma długość 2,2; 2,4 lub 3,6 mb.

Oceń artykuł
3,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: DLH Poland

Polecamy Ci również

Zobacz także