Lofty - styl industrialny w nowej odsłonie

Lofty - styl industrialny w nowej odsłonie

Jeszcze do niedawna lofty kojarzone były głównie z surowymi wnętrzami starych, opuszczonych hal fabrycznych i magazynów zaadaptowanych na cele mieszkaniowe przez artystyczną bohemę.

mieszkanie w stylu loftowymTo stereotypowe postrzeganie loftów obecnie zmienia się, głownie za sprawą szybko rosnącej w Polsce popularności tego rodzaju przestrzeni mieszkalnych. Dziś loftem nazwiemy zarówno pofabryczne wnętrze z wyeksponowanymi instalacjami, elementami konstrukcyjnymi i betonową posadzką (tzw. hard loft), jak i soft lofty, czyli obiekty budowane od podstaw i utrzymane w industrialnym stylu oraz niestandardowe przestrzenie mieszkalne zlokalizowane na ostatnich kondygnacjach typowych budynków mieszkalnych.

Loft to styl zamieszkiwania dla każdego, kto posiada fantazję, ceni sobie niezależność, przestrzeń i nie boi się wyzwań, jakie ta, jakkolwiek wymagająca przestrzeń przed nim stawia. Wydaje się być rozwiązaniem wprost idealnym dla zwolenników przestronnych, niekonwencjonalnych wnętrz o wyjątkowym klimacie i oryginalnej architekturze, które odzwierciedlą charakter i niebanalną osobowość jego mieszkańców, i tak też jest w rzeczywistości. Dzięki własnej wyobraźni i niekonwencjonalnym pomysłom właścicieli, loft ma szansę stać się dla nich wygodnym mieszkaniem, a niekiedy jednocześnie spokojnym miejscem pracy.

Wszystko tu zależy od indywidualnych potrzeb, upodobań i stylu życia jego mieszkańców. W zależności od posiadanej powierzchni loft zaspokoi zarówno wymagającego indywidualistę, parę młodych aktywnych ludzi, jak również rodzinę z dziećmi. Otwarta przestrzeń loftu pozwala bowiem na dowolne jej zagospodarowanie dając ogromne możliwości aranżacyjne, a dodatkowa powierzchnia w postaci antresoli posłużyć może zarówno jako osobista sala fitness, biblioteczka, pomieszczenie do pracy czy wypoczynku, jak i dodatkowa przestrzeń na pokoje dla dzieci.

Poniższe zdjęcia to wizualizacje lokali ofertowanych przez Grupę Inwestycyjną Hossa SA.

Oceń artykuł
3,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Grupa Inwestycyjna Hossa SA

Polecamy Ci również

Zobacz także