Łóżeczka dziecięce inspirowane naturą

Łóżeczka dziecięce inspirowane naturą

Podczas wybierania mebli dla niemowlęcia większości z nas przyświeca stara dobra zasada - róż dla dziewczynek, błękit dla chłopców. Bywa, że jedynym dopuszczalnym odstępstwem jest biel, również zachowawcza i bezpieczna. Aranżując dziecięcy pokoik warto dać się nieco ponieść i zdecydować na łóżeczko, które będzie nietuzinkowym dodatkiem, dodającym wnętrzu polotu i animuszu.

łóżeczko Afryka marki BaggiKoncepcja na przyszłość Przy wyborze łóżeczka wygoda i bezpieczeństwo maluszka są dla rodziców priorytetowe. Praktyczne rozwiązanie wykorzystano w modelach firmy Baggi, oferujących możliwość ustawienia powierzchni spania na 3 różnych poziomach. Mebel "rośnie" więc razem z maluchem i chroni go przed nieszczęśliwymi wypadkami. Istnieje również opcja wyjmowania szczebelek, by ułatwić dziecku samodzielne wchodzenie i wychodzenie z łóżeczka przez tak powstałą szczelinę. Wydaje się, że wyposażenie pokoju malucha nie może być inwestycją na lata. Nic bardziej mylnego - dzięki specjalnej konstrukcji łóżeczko Baggi można bez wysiłku przekształcić w dziecięcy tapczan.

Barwna i dzika Afryka Nowe trendy w zakresie mebli dziecięcych niosą bogatą kolorystykę oraz radosne akcenty. W zainspirowanej przyrodą kolekcji Afryka wykorzystano naturalny, piaskowy beż oraz intensywną zieleń i pomarańcz. W nawiązaniu do afrykańskiego safari fronty mebli zdobią elementy w kształcie egzotycznych zwierząt, m.in. żyraf, lwów, strusi i słoni. Ten pomarańczowy zwierzyniec pozwala stworzyć w pokoju maluszka ciepłą, wesołą atmosferę. Równie ciekawy klimat wytwarza kolekcja Dino, której stylistyka nawiązuje do zamierzchłych czasów prehistorii. Dinozaury, pterodaktyle i inne pradawne stworzenia w połączeniu z pastelową kolorystyką czynią z tradycyjnego dziecięcego łóżeczka prawdziwą gratkę.

łóżeczko dziecięce
łóżko dla dziecka
łóżko dla małego dziecka

Pomysłowo - naturalnie! Istnieje również rozwiązanie dla zwolenników ciepłych, przytulnych aranżacji w naturalnych barwach. W takie wnętrza wpasują się łóżeczka z kolekcji Królik i Miś, wykorzystujące łagodne odcienie brązu. Będą one doskonale współgrać z klasycznymi, jasnymi wnętrzami. Na łóżeczka Miś i Królik z sentymentem spojrzą miłośnicy tradycyjnych wieczorynek, ponieważ tytułowe zwierzątka wykonano w zbliżonej stylistyce. Niesłabnącą popularnością cieszy się zasada: "róż dla dziewczynki, błękit dla chłopca". Dzięki nowatorskim projektom takie rozwiązanie bynajmniej nie musi być banalne. Pastelowe łóżeczka z kolekcji Owieczka i Pszczółka sprawią, że pokój maluszka będzie beztroskim, wręcz sielankowym miejscem. Pudrowe odcienie różu i błękitu stanowią wdzięczny dodatek zarówno do innych pasteli, jak również uniwersalnej bieli. Wybierając meble do pokoju maluszka mamy do wyboru różnorodne rozwiązania. Niezależnie od preferencji designerskich zadbajmy o to, by wyposażenie było trwałe, bezpieczne i pomogło nam urządzić wnętrze w prawdziwie bajkowym stylu.


Oceń artykuł
3,57 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: kelman.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także