Łóżeczko dla niemowlaka - na co zwracać uwagę?

Łóżeczko dla niemowlaka - na co zwracać uwagę?

Łóżeczko jest najważniejszym elementem wyposażenia pokoju dziecięcego. To właśnie w nim niemowlę spędza większość czasu i to właśnie ono staje się dla malucha całym światem. Dlatego tak ważny jest wybór tego jednego jedynego. Na co zwracać uwagę, kupując łóżeczko?

osłonki na szczebelkiCo się liczy?

Łóżeczko maluszka powinno być wykonane z bezpiecznego materiału. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim to, że najbezpieczniejsze są łóżeczka zrobione z dobrze oszlifowanego drewna pokrytego nietoksyczną farbą lub lakierem. Ale materiał to jedno, a kwestia budowy łóżeczka to drugie. Zwróć uwagę na wymiary pierwszego łóżka Twojej pociechy. Aby zapewnić dziecku wygodę, krótszy bok nie powinien wynosić mniej niż 60 cm. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo szkraba, trzeba także zwrócić uwagę na szczebelki, a dokładniej - na ich rozstawienie. Specjaliści rekomendują, aby wybierać te łóżeczka, w których odstęp między szczebelkami wynosi od 2,5 do 6 cm. I ostatnią ważną kwestią jest materac. Pamiętaj, że materac, na którym będzie spało Twoje dziecko, musi być dobrze dopasowany, zdrowy i twardy. Najlepiej wybierać te materace, które posiadają odpowiednie świadectwa oraz certyfikaty bezpieczeństwa i jakości.

To się przyda. I to bardzo!

Drewniane łóżeczka to same zalety. Są nietoksyczne, wygodne i stanowią bezpieczne i przyjazne otoczenie dla mało mobilnego (jeszcze) szkraba. Pod jednym warunkiem - zakupu specjalnych ochraniaczy. Dzięki nim malec nie uderzy się w główkę, przewracając się z boku na bok czy podejmując próby podnoszenia główki, a jego rączki i nóżki będą skutecznie chronione przed utkwieniem pomiędzy szczeblami. Ochraniacze na łóżeczko to bardzo dobry i sprawdzony sposób na uczynienie łóżeczka pociechy jeszcze bardziej miękkim, przytulnym i bezpiecznym.

łóżeczko dla niemowlakaTradycyjne ochraniacze sprawdzają się, choć nie zawsze. Dlaczego? Ponieważ dbając o bezpieczeństwo maluszka, jednocześnie zasłaniają mu widok mamy, taty, otoczenia (przez co maluszek może stać się marudny i płaczliwy) i nie przepuszczają powietrza. Osłonki na szczebelki BUMPSTERS ze sklepu www.babymama.pl zamieniają łóżeczko w miękkie, przytulne miejsce, bezpieczne nawet dla największych łobuziaków. Chronią delikatną główkę i ciało dziecka przed zderzeniami z twardymi szczebelkami łóżeczka oraz wybudzeniem ze snu. BUMPSTERS to unikatowe, oryginalne, pojedyncze osłonki, które są zawijane wokół 2 szczebelków łóżeczka. Efekt? Całkowita ochrona malca przed uderzeniem, pełna cyrkulacja powietrza w łóżeczku i żadnych ograniczeń widoku dziecka oraz rodziców. Ale to nie wszystko. BUMPSTERS cechują się wysoką funkcjonalnością - są bardzo proste w montażu, łatwe do utrzymania w czystości, odporne na spryt maluchów- nie uginają się pod ich naciskiem, dzięki czemu uniemożliwiają łobuziakom samodzielne opuszczenie łóżeczka.

Osłonki na szczebelki BUMPSTERS są wykonane ze 100% bawełny z niepalnym poliestrowym wypełnieniem. Wszystkie materiały użyte do wykonania ochraniaczy do łóżeczka BUMPSTERS są przetestowane i spełniają najwyższe standardy UE dotyczące tkanin wykorzystywanych w produktach dla dzieci.

Osłonki na szczebelki Bumpsters szerokie, cena: 159 pln

Oceń artykuł
4,38 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: babymama.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także