Łóżeczko niemowlęce - wyposażenie

Łóżeczko niemowlęce - wyposażenie

Kiedy na świecie pojawia się nowy członek rodziny – życie dorosłych zostaje przeważnie przewrócone do góry nogami. Aby zamieszanie było mniejsze – o pewne sprawy warto zadbać jeszcze przed narodzinami pociechy. Jedną z istotniejszych kwestii jest łóżeczko i jego wyposażenie.

łóżeczko niemowlęce

wyposażenie łóżeczka dla dzieckaW sklepach z artykułami dla niemowląt jest tak ogromny wybór wszelakich akcesoriów przeznaczonych dla najmłodszych, że młodzi rodzice szybko gubią się i często kupują rzeczy, których potem nigdy nie zastosują. Jednak wyposażenie łóżeczka dla maluszka powinno być kompletne i wybrane trafnie, ponieważ dziecko w pierwszych dniach
i miesiącach swego życia, najwięcej czasu spędza w pozycji leżącej.

Do łóżeczka potrzebujemy przede wszystkim wygodnego dla maluszka materacyka; kołderki; dwóch, trzech kompletów pościeli oraz kilku prześcieradeł. Dobrze jest doposażyć łóżeczko w baldachim, a w późniejszym czasie – w ochraniacze na szczebelki, które najczęściej kupuje się w komplecie z pościelą niemowlęcą. Zarówno materac, jak i reszta wyposażenia łóżeczka niemowlęcego powinna być wykonana z materiałów naturalnych i niepodrażniających ciała dziecka. Dobra pościel wierzchnia, to taka, którą można prać w wysokiej temperaturze. Do łóżeczka niemowlęcego nie wkładamy poduszki. Jest to głównie uwarunkowane względami bezpieczeństwa pociechy.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: nino-espana.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także