Łóżko dla dwojga - jak wybrać najodpowiedniejsze?

Łóżko dla dwojga - jak wybrać najodpowiedniejsze?

Przy okazji walentynek jak bumerang powraca temat łóżka. Właściwie nie wiadomo dlaczego. Bowiem zakochanym wiele do szczęścia nie trzeba. Czasem wystarczy wąska kanapa, a czasem... dywan.

Zamiast jednego materaca, lepiej wybrać dwa dostosowane do indywidualnych potrzeb. A spotkać się można przecież zawsze pośrodku ;-)Jednak kiedy już skończy się czas szaleństw i zapadnie decyzja o małżeństwie lub wspólnym życiu na "kocią łapę", problem łóżka powraca ze zdwojoną siłą. I tu okazuje się, że eksperci są przeciwni spaniu we dwoje.

Czytaj także: Niebanalna propozycja na Święto Zakochanych, czyli wieczór we dwoje w sypialni

- Każdy powinien mieć własne łóżko, bo przecież przyzwyczajeni jesteśmy do materaców o różnej twardości, a w dodatku spanie oddzielnie korzystne jest też ze względów higienicznych - mówi Barbara Wojda, sprzedawca materaców z Tychów. - Dlatego zalecam łóżka pojedyncze, a jeśli już dla dwóch osób - to z dwoma materacami dostosowanymi do indywidualnych potrzeb i oczekiwań dwóch osób.

Obecnie standardowe łóżka dwuosobowe mają 200 cm długości, jednak produkowane są też modele dłuższe o 10 lub 20 cm. Jeśli chodzi o szerokość, to najmniejsze łóżko, które nadaje się do swobodnego użytku przez dwie osoby, to takie o szerokości 160 cm. Wielkość ta jest na tyle standardowa, że nie ma najmniejszego problemu z dobraniem materaca o właściwych wymiarach (dwóch o szerokości 80 cm, a dla tych, którzy mimo wszystko cenią sobie wspólną przestrzeń - jednego, szerokiego na 160 cm).

Czytaj także: Ognista, czerwona sypialnia

Ci, którzy śpią niespokojnie, często zmieniają pozycje i długo szukają idealnego ułożenia przed zaśnięciem, powinni rozważyć kupno łóżka o szerokościach 180-200 cm, w którym każdy będzie miał miejsce dla siebie.

A spotkać się można przecież zawsze pośrodku ;-)

Oceń artykuł
3,29 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Mariusz Urbanke (Dziennik Zachodni)

Polecamy Ci również

Zobacz także