Lustro we właściwym miejscu

Projektanci i dekoratorzy wnętrz niemal jednogłośnie twierdzą, że lustro jako obiekt nie istnieje. Niemniej jednak, element ten pełni bardzo istotną rolę w ostatecznym wyglądzie pomieszczenia, w którym został zamontowany. Zanim przystąpimy do jego montażu należy wybrać odpowiednie miejsce dla lustra.

Po zamontowaniu lustra znika określony fragment ściany, a w jego miejscu pojawia się odbicie tego, co znajduje się naprzeciwko. Jeśli źle przeanalizujemy lokalizację lustra możemy wyeksponować elementy, które dotychczas za wszelką cenę staraliśmy się ukryć, np. mało estetyczny grzejnik, krzywą futrynę drzwiową, itp. Dlatego też zanim lustro znajdzie się na ścianie sprawdzajmy dokładnie, jakie elementy wyposażenia wnętrza będzie ono prezentowało i uwypuklało.

Szczególnej precyzji wymaga montaż lustra w narożniku lub dwóch luster pod kątem prostym. Ustawienie dużej tafli szkła prostopadle do jednej ze ścian lub blatu może być bardzo efektownym zabiegiem, ale tylko pod warunkiem nadzwyczaj dokładnie przeprowadzonego montażu. Jeśli płaszczyzny nie schodzą się ze sobą idealnie pod kątem prostym, na krawędzi luster dojdzie do załamania przestrzeni i efekt wizualny będzie kiepski. W tym przypadku widoczne są nawet kilkumilimetrowe odchylenia. Dlatego też przed montażem luster należy starannie spasować ze sobą płaszczyzny, do których mają być one mocowane.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: mitiqonline.com, minimalisti.com

Polecamy Ci również

Zobacz także