Magia korka, czyli ciepło o każdej porze roku! A lato to...

0
Magia korka, czyli ciepło o każdej porze roku! A lato to...

Lato to doskonały okres na przeprowadzenie niezbędnych prac domowych, na które zawsze brakuje nam czasu. O tej porze roku rozglądamy się wokoło w poszukiwaniu sprzętów wymagających wymiany bądź naprawy.

Wicanders, Originals ShellWłaśnie teraz pojawiają się nowe, ciekawe pomysły na odważne aranżacje i gruntowne zmiany w domu i ogrodzie. To najlepsza chwila by pomyśleć o jesieni i zimie, a także najodpowiedniejszy moment dla wszelkich remontów.

Odpowiednią temperaturę w naszych mieszkaniach zapewniają nie tylko ocieplone od zewnątrz ściany budynków, nowoczesne grzejniki czy przytulne kominki. Niemałą role odgrywają meble, dywany i przede wszystkim materiał, jaki znajduje się na podłodze. Wykładziny, drewniane deski a może idealny i lubiany przez większość z nas korek, po którym nie tylko niezwykle przyjemnie jest chodzić, ale i siedzi się miło, a nawet, zwłaszcza jak to ma miejsce w przypadku dzieci, po prostu leży.

Czytaj także: Sprytna podłoga korkowa, czyli pełnią komfortu jest trwała, miękka i ciepła podłoga

Amorim - produkty z korkaPodłogi korkowe uważane są za ciche, trwałe i bardzo komfortowe w użytkowaniu. Całkowicie naturalne, pozyskiwane z rosnącego w niewielu regionach świata, między innymi w Portugalii, dębu korkowego, w sposób nieszkodzący drzewom, z poszanowaniem dla środowiska naturalnego. Firma Amorim, światowy producent wyrobów z korka takich jak podłogi, korki do najlepszych win czy wreszcie atrakcyjne gadżety dysponuje niezmiernie bogatą ofertą podłóg należących do znanej również na rynku polskim marki Wicanders. Znajdziemy tu cztery wyjątkowe kolekcje idealne do przedpokoju, kuchni, salonu, sypialni czy pokoju dziecięcego. Spośród wielu faktur, kolorów i rodzajów wykończenia, dających zróżnicowane i zaskakujące efekty, bez problemu stworzymy wymarzone wnętrze. To doskonały wybór dla ludzi ceniących oryginalność, komfort i piękno.

Naturalne właściwości korka odgrywają zasadniczą rolę w izolacji cieplnej, zapewniając poza przytulnym ciepłem także niższe koszty energii. Dzięki swojej słabej przewodności termicznej korek jest zawsze miły w dotyku, gdyż nie przepuszcza ani nie pochłania ciepła naszego ciała i sprawia wrażenie jakby nas ogrzewał swoim wewnętrznym ciepłem. Korkowa podłoga to świetna inwestycja na lata.

Czytaj także: Korkowa sypialnia, czyli minimalistyczny design w atrakcyjnej, komfortowej, korkowej sypialni

Wicanders, Identity TimidePodłogi zabezpieczone są przed zużyciem powłoką z wysokiej jakości lakieru poliuretanowego  lub winylu, dzięki którym są niezwykle odporne na ścieranie i zarysowania. Łatwe do utrzymania w czystości - wystarczy je odkurzać oraz co jakiś czas przemywać wilgotną szmatką z użyciem środków pielęgnujących.

Ten całkowicie naturalny materiał nie tylko doskonale ociepli wnętrze każdego pomieszczenia, ale również dzięki swym właściwościom biomechanicznym ochroni nasz kręgosłup i stawy. Korek jest także materiałem antystatycznym, tzn. nie przyciąga i nie pochłania kurzu, dlatego jest bardzo przyjazny dla alergików i astmatyków.

Ogrzany, przytulny dom to gwarancja zdrowia i dobrego samopoczucia wszystkich mieszkańców. Niezwykłe właściwości izolacyjne korka docenimy nie tylko zimą czy jesienią, ale także podczas zimniejszych letnich nocy. W dzień zaś, kiedy temperatura przekroczy 30 stopni będziemy rozkoszować się przyjemnym chłodem jakiego dostarczą naszym stopom korkowe podłogi.

Oceń artykuł
3,33 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: AFIR biuro PR firmy Dom Korkowy

Polecamy Ci również

Zobacz także