Magiczne światło LED w pokoju dziecka

0
Magiczne światło LED w pokoju dziecka

Aranżacja domowej przestrzeni przeznaczonej dla dziecka powinna być dopasowana do jego wieku, osobowości i zainteresowań.

diody LEDWystrój pokoju skrojony na miarę potrzeb naszych pociech może pozytywnie wpływać na ich rozwój fizyczny, intelektualny i emocjonalny

Odpowiednie zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecka stanowi często duże wyzwanie, i to nie tylko dla rodziców, ale również dla projektantów. By sprostać dziecięcym wymaganiom, wyobrażeniom i marzeniom, potrzebna jest wyobraźnia i głowa pełna pomysłów. Inspiracją, przy tworzeniu wyjątkowej i magicznej dziecięcej krainy, może być technologia oświetleniowa LED.

Witamy w świecie dzieci

Dziecięcy pokój jest niezwykłym miejscem. To bezpieczna przystań, w której można odpocząć i uporządkować zdobytą w szkole wiedzę, a jednocześnie zaczarowana kraina radości i beztroskiej zabawy.

Przekraczając próg pokoju dziecka, wchodzimy do zupełnie innego świata, w którym główną rolę odgrywają różnorodne kształty, faktury i kolory...

- W projektowaniu wnętrza wymarzonego dla dziecka trzeba pomyśleć o wszystkim. Każdy, nawet najdrobniejszy detal może mieć bowiem znaczący wpływ na samopoczucie dziecka, a także na stymulację jego rozwoju i wyobraźni - tłumaczy Mariusz Gawroński, specjalista ds. oświetlenia w firmie LARS. Istotne znaczenie w tym przypadku ma więc nie tylko dobór odcieni tapet, mebli, dywanów, tkanin czy dodatków, ale także oświetlenia.

Każdy swoje hobby ma..., czyli przyjazne detale

Wystrój pomieszczenia przeznaczonego dla dziecka powinien być dostosowany do jego wieku, osobowości i zainteresowań. Warto zatem przełamać stereotypy i unikać rozwiązań takich, jak stosowanie odcieni różu tylko w pokoju dziewczynki, a niebieskości u chłopca itd. W świecie kilkuletniego malucha, najczęściej pojawiające się w motywy to kolorowe, sympatyczne zwierzaki czy postaci, pochodzące z ulubionych bajek.

Dzieci w wieku szkolnym dużo uwagi poświęcają popularnym bohaterom książek, filmów czy kreskówek. Możemy więc nawiązać do nich w postaci plakatów, obrazów, naklejek ściennych czy zabawek. Nastolatki mają już zazwyczaj bardzo określone zainteresowania, jak np. sport, taniec, muzyka, jazda konna itp. Aby dorastające dzieci dobrze poczuły się w swoim małym świecie, warto zaangażować je do współpracy przy aranżacji wnętrza, malowaniu ścian i doborze detali. Takie zespołowe kreowanie przestrzeni z pewnością uruchomi wyobraźnię nie tylko u nastolatków, ale i u rodziców. Może przy tym okazać się świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu.

Kolor - tło i dekoracja

Pomieszczenie przeznaczone dla dzieci nie musi być dopasowane pod względem aranżacji do reszty wystroju mieszkania lub domu. Wszystkie zasady dotyczące wyrafinowanej elegancji i wysmakowanego designu wnętrz w tym względzie raczej nie zdają egzaminu. - W pokoju dziecka ma być przede wszystkim przytulnie, kolorowo i wesoło, ale bez nadmiaru dekoracyjnych i rozpraszających uwagę wzorów - zaznacza Mariusz Gawroński. Bezpiecznie jest wybrać jeden główny deseń, który będzie powtarzał się w całym pomieszczeniu oraz dobrać współgrające z nim formą i kolorem dodatki. - W każdym dziecięcym wnętrzu dobrze sprawdzają się pastelowe barwy, ponieważ nie męczą wzroku i ułatwiają koncentrację. Łagodne odcienie można uzupełnić bardziej wyrazistymi akcentami w postaci kolorowych poduszek, zabawek czy ramek na zdjęcia i obrazki - dodaje. Oprawione i zawieszone na ścianach fotografie oraz wyeksponowane rysunki dziecka nadadzą ponadto pomieszczeniu indywidualnego charakteru. Ważnym dekoracyjnym elementem, który często staje się również warunkiem efektywnej nauki i komfortowej zabawy, jest dobrze zaprojektowane oświetlenie.

Oceń artykuł
4,29 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także