Mała, funkcjonalna łazienka w wielkim stylu

Mała, funkcjonalna łazienka w wielkim stylu

Łazienka nie musi być duża, jej urok polega na dobraniu mebli nadających wnętrzu niepowtarzalny klimat.

Kompromisem między wanną a kabiną prysznicową jest często połączenie obu tych urządzeń.

Łazienka wcale nie musi być duża, ale niezależnie od wielkości zawsze dobrze trzeba przemyśleć jej aranżację. Musimy więc odpowiedzieć sobie na pytanie: co musi w niej pozostać, a co można z powodzeniem umieścić w innych pomieszczeniach.

To ogólna zasada, która nie odnosi się jedynie do małych łazienek; o ile jest taka możliwość, także większą łazienkę warto odciążyć z wybranych elementów, aby w pełni uwypuklić jej walory estetyczne. Dobrym przykładem na przełamanie schematu jest umieszczenie pralki w kuchni lub instalacja prysznica w WC, które niekiedy wystarczy tylko niewiele powiększyć, oczywiście o ile pozwalają na to warunki.

Jeśli się uda, wówczas domownicy mogą równocześnie skorzystać z wanny i prysznica - poranny tłok w łazience rozładowany! Warto też pamiętać, że w takim pomieszczeniu wszystko musi być pod ręką - po przybory toaletowe i kosmetyki powinniśmy sięgać w ciemno, intuicyjnie, bo mają one swoje miejsce na umywalce lub okalającym ją blacie, wannie, półce przy lustrze itp. Nie wszystko jednak musi być na wierzchu, dlatego ważne są funkcjonalne meble. W każdej łazience sprawdzają się odpowiednio dobrane szafki stojące i wiszące oraz przycięte na wymiar półki.

Racjonalnie wykorzystać można każdą wolną przestrzeń, np. pod umywalką lub wanną, między tymi elementami, a jeśli w łazience jest okno - również parapet jest dobrym miejscem zarówno na kwiaty, jak też na akcesoria kąpielowe.

Oceń artykuł
3,11 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Elżbieta Cegła (Echo Miasta)

Polecamy Ci również

Zobacz także