Mała łazienka – dużo możliwości

Przestrzeń łazienkowa
Aranżacja małej przestrzeni, dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom nie jest taka trudna.

Mała łazienka, a jednak przestronna? Są na to sposoby! Prysznic zamiast wanny, minimalistyczne meble, zagospodarowane skosy, sprytnie wykorzystane nisze – i już! Dzięki różnym rozwiązaniom dostępnych w sklepach, nawet najmniejsza łazienka zmieni się w komfortową i praktyczną przestrzeń, lubianą przez domowników oraz gości.

Misa ustępowa, umywalka i mała szafka są wystarczającym wyposażeniem łazienki dla gości. Do tego minimalistyczne meble, które wprowadzą harmonię i uporządkowanie. Natomiast dodatkowe miejsce do przechowywania stanowić może szafka z lustrem. Dzięki niej pomieszczenie będzie wydawało się większe i bardziej przestronne. Nie zapominajmy o zabudowanej przestrzeni nad stelażem podtynkowym – można ją wykorzystać jako… dodatkową półkę!

Zobacz: Aranżacje wnętrz - łazienkowe dylematy

Mała łazienka  z oknem

Jeśli łazienka jest podłużna i wąska, a okno znajduje się na samym jej końcu, wówczas powinno się rozplanować ją w jednej linii – WC oraz umywalkę najlepiej umieścić obok siebie, zawiesić albo ustawić niewielką szafkę i… zagospodarować parapet! Miejsce dla przyborów łazienkowych zapewni również mała umywalka z ceramiczną półką. Znajdujący się pod nią praktyczny uchwyt na ręcznik sprawi, że dodatkowe wieszaki nie będą już potrzebne!

Kompaktowe rozwiązania do małej łazienki

Szukasz synonimów bezkompromisowej funkcjonalności? Jednym z przykładów jest kompaktowa umywalka z armaturą zamontowaną z boku – jej pomysłowe usytuowanie pozwala zaoszczędzić miejsce oraz stwarza dodatkową przestrzeń na akcesoria. Ważne, gdy liczy się każdy centymetr!

Zobacz: Mała łazienka – elegancka i funkcjonalna

Ekskluzywny design

Mała łazienka może być piękna. Rozwiązania do małych wnętrz nie muszą być tylko funckjonalne, mogą być również niezwykle eleganckie i designerskie. Tak jak biała szafka podumywalkowa z elegancko wyprofilowaną szufladą, podkreśla nie tylko wysoką jakość wykończeń, ale też zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania – na blacie oraz w środku.

Porządnie i praktycznie

Sekret utrzymania porządku w małej łazience tkwi w  tym, co ukryte. Na uwagę zasługują umieszczone w szafkach mebli przegrody i pojemniki – pomieszczą i uporządkują wiele niezbędnych akcesoriów oraz kosmetyków, które goście oraz domownicy lubią mieć zawsze pod ręką.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Villeroy & Boch

Polecamy Ci również

Zobacz także