Malowanie pokoju dziecka

0
Malowanie pokoju dziecka

kolorowy pokój dzieckaPowrót do szkoły może być dla dziecka trudnym okresem. Co zrobić, aby rok szkolny rozpoczął się dobrze i kojarzył się dziecku z pozytywną zmianą?

Danuta Baprawska, ekspert marki Dulux, prywatnie mama dwóch córek:

Najprostszym sposobem na rozpoczęcie pozytywnych zmian jest dodanie kolorów do pokoju naszego dziecka. Możemy to zrobić łatwo i szybko malując wnętrze odpowiednią farbą, jak Dulux Family Zone. Ważne, aby dziecko uczestniczyło w każdej czynności - od wyboru kolorów, po malowanie. To bardzo pomoże "przestawić się" dziecku z wakacyjnego luzu na tryb obowiązków szkolnych. Dodatkowo pochłonie jego uwagę i uwolni kreatywność. Dzięki temu nasze dziecko będzie się czuło we własnym pokoju jeszcze lepiej i będzie chciało spędzać w nim więcej czasu, zdobywając wiedzę, rozwijając pasje i odpoczywając.

aranżacja pokoju dziecięcego

Jaką wybrać farbę do pokoi dziecięcych?

Do pomieszczeń, w których przebywają dzieci, warto wybrać odpowiednią farbę. Powinna nie tylko zapewniać piękną kolorystykę, być odporna i wydajna, ale przede wszystkim powinna charakteryzować się minimalnym poziomem zapachu i emisji lotnych związków organicznych. Doskonałą propozycją jest nowa farba Dulux Family Zone opracowana specjalnie do aranżacji rodzinnych przestrzeni. Wyjątkowa paleta kolorystyczna, opracowana przy współpracy z architektami wnętrz, jest idealna do pokoi dziecięcych, by stymulować ich rozwój i pobudzać kreatywność. Receptura wyprodukowana bez dodatku rozpuszczalników odznacza się minimalnym poziomem zapachu i emisji lotnych związków organicznych, co pozwala na pełne korzystanie z odświeżonych wnętrz wkrótce po ich pomalowaniu. Jednocześnie, co istotne z uwagi na funkcjonalność, Dulux Family Zone zapewnia doskonale krycie, wydajność i odporność na zmywanie.

pokój nastolatkiJakie kolory wybrać do pokoi dziecięcych?

Kolorystyka pokoi dziecięcych powinna przede wszystkim odzwierciedlać charakter naszych dzieci. Możliwości palety Dulux Family Zone są ogromne - od barw neutralnych i stonowanych, w których dobrze czują się dzieci będące introwertykami, aż to po intensywne róże, błękity, pomarańcze, żółcie i zielenie potrzebne do wyrażenia swojego stylu dzieciom i młodzieży o bardziej ekstrawertycznej naturze. Ważne, abyśmy pozwolili dziecku na twórczą zabawę kolorami i wzorami. Poszukiwanie własnego stylu i własnej tożsamości to niezwykle ważny etap rozwoju osobowości. Wcielmy się w rolę doradcy, a nie dyktatora stylu. To pozwoli na większą otwartość w kontaktach z dziećmi i wzmocni nasz autorytet. Nie bójmy się kolorów, pamiętając że ścianę zawsze można łatwo i szybko przemalować. A radość i wdzięczność w oczach dziecka - bezcenna.

Oceń artykuł
3,50 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: Dulux

Polecamy Ci również

Zobacz także