Marilyn Monroe na ścianie

Marilyn Monroe na ścianie

Dwumetrowy widelec na kuchennej ścianie czy wizerunek znanej aktorki w salonie - nie ma lepszego tła na popisy dekoratorskie niż klasyczna biała ściana. Trzeba ją tylko dobrze przygotować.

Marilyn Monroe na ścianie w aranżacji TikkurilaWybierając tło dla naszych dekoracji ściennych, sprawdźmy rodzaj i kolor farby - kolorowe aplikacje prezentują się najlepiej na jasnym i jednorodnym tle. Styliści Tikkurila polecają Super White, wodorozcieńczalną farbę lateksową, która tworzy na ścianach śnieżnobiałą powłokę o głęboko matowym wykończeniu. Dzięki temu nawet najbardziej skomplikowane graficznie naklejki czy wzory malarskie będą doskonale widoczne. Dodatkowo, dzięki dużej sile krycia i krótkiemu czasowi schnięcia, szybko i sprawnie przygotujemy powierzchnię pod nasze pomysły.

Jaką aplikację wybrać? Zaufajmy naszej wyobraźni.

Klasyczna matowa biała ściana, tym razem w wersji pop-art z ogromną grafiką Marylin. We wnętrzu wykorzystano tylko 3 kolory: biel, czerwień i elementy czerni. Efekt: nie ma wrażenia przesytu, mimo że zarówno czerń, jak i czerwień to kolory przyciągające wzrok. Głęboko matowa biała ściana pozwala również na zabawę z połyskiem w dodatkach: futurystycznym kształcie białej półki, jasnej podłodze czy stalowych elementach czerwonych kanap.

Propozycja zdecydowanie dla osób odważnych, ceniących kontrastowe połączenia kolorów. Czytelne nawiązania do pop-kultury sprawdzą się także poza przestrzenią domową - w agencjach reklamowych, biurach architektonicznych czy w fotograficznych atelier. Wszędzie tam, gdzie liczy się pomysłowość, energia i otwartość na doświadczenia.

Współczesne aranżacje kuchenne już dawno wykroczyły poza tradycyjne kafelki na ścianach. Wybór materiałów i faktur jest niemal nieograniczony - od wodoodpornych farb i tapet, poprzez betonowe i kamienne płyty, po szklane panele w najbardziej wymagających miejscach (zlew, płyta grzewcza).

W aranżacji Tikkurila wykorzystano nietypowe połączenie tapety z klasyczną białą ścianą. Materiał został podzielony na 3 części, by w ten sposób wyeksponować motyw przewodni: ponadnaturalnych rozmiarów sztućce obiadowe. Uzyskana w ten sposób perspektywa przenosi nas do krainy baśni, w której wszystko staje się możliwe a dwumetrowy widelec nie dziwi nikogo.

Farba Super White doskonale się rozprowadza, nie kapie i dobrze kryje, co ułatwia i skraca czas malowania. Co ważne, receptura farby jest ekologiczna - zawiera mniej niż 4 g/l Lotnych Związków Organicznych (LZO). Oznacza to, że produkt w pełni spełnia normy krajowe oraz Unii Europejskiej - od 2010 roku dopuszczalna zawartość LZO w farbach wynosi 30 g/l.

Farba przeznaczona jest do stosowania na powierzchniach uprzednio malowanych oraz powierzchniach niemalowanych, w szczególności takich jak podłoża betonowe, gipsowe, tynki cementowo-wapienne, płyty kartonowo-gipsowe (suche tynki), a także na zagruntowane powierzchnie drewniane i drewnopochodne.

Oceń artykuł
3,88 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Tikkurila

Polecamy Ci również

Zobacz także