Marynistyczne przeszklenie - drzwi Płytowe z bulajem firmy...

0
Marynistyczne przeszklenie - drzwi Płytowe z bulajem firmy...

Bulaj to element aranżacyjny, który niemal wszystkim kojarzy się z wystrojem wnętrz utrzymanych w stylu marynistycznym. To inspirowane architekturą okrętową przeszklenie może być z powodzeniem zastosowane również tam, gdzie zależy nam na ciekawym akcencie stylistycznym.

Drzwi Płytowe w aranżacji domowej siłowni

Z powodzeniem dopasujemy go do nowoczesnych wnętrz, przestrzeni użyteczności publicznej czy domowych saun i siłowni.

Klasyczny bulaj to niewielkie

(o średnicy do 45 cm) okienko osadzone w masywnej ramie. Tradycyjnie montowany jest w burtach, ścianach i prowadzących do poszczególnych pomieszczeń drzwiach na wszelkiego rodzaju jachtach, statkach i innych jednostkach pływających. Jego nietypowy design doskonale sprawdza się również na lądzie. Stosowany w stolarce drzwiowej jako rodzaj przeszklenia stanowi oryginalny element dekoracyjny niemal w każdym rodzaju wnętrz. Ozdobione nim drzwi Płytowe z kolekcji POL-SKONE to propozycja, której niezaprzeczalnym atutem jest dowolność aranżacyjna. Rozwiązanie to sprawdzi się w urządzonych z rozmachem wnętrzach o awangardowym charakterze, jak i pozbawionych elementów dekoracyjnych pomieszczeniach, gdzie będzie stanowić ciekawy, przykuwający wzrok detal.

Dyskretne doświetlenie

Drzwi ozdobione bulajem to świetny sposób na eleganckie wydzielenie w pomieszczeniach odrębnych stref. Stosunkowo niewielkie przeszklenie zapewnia dopływ światła gwarantując jednocześnie poczucie prywatności. W kolekcji drzwi Płytowych POL-SKONE znajdziemy trzy rodzaje bulajów, które bez problemu wpasujemy w aranżacje o zróżnicowanym charakterze. Subtelny świetlik BMJ to rozwiązanie dla wnętrz o harmonijnym i stonowanym charakterze. Stosunkowo cienka i bardzo prosta w swojej formie ramka jest całkowicie gładka po stronie zawiasów, dzięki czemu świetnie sprawdzi się tam, gdzie zależy nam na delikatnym przeszkleniu, które pozostaje w zgodzie z pozostałymi elementami wystroju. Znajdujące się na rewersie drzwi śruby z pewnością przypadną do gustu miłośnikom mocnych akcentów. Nieco masywniejszy i ozdobiony po obu stronach nitami bulaj BMD ze względu na solidniejszą formę będzie eleganckim dodatkiem w urządzonych w zgodzie z duchem architektury okrętowej hoteli czy ośrodków wypoczynkowych. Kolejną propozycją jest iluminator BMN - równie masywny jak BMD, lecz pozbawiony nitów. Będzie doskonale pasować do minimalistycznych wnętrz zdominowanych przez metalowe detale.

Czytaj także: Zauroczą stylem - drzwi ARGENT marki POL-SKONE

Solidne i stylowe

Przylgowe drzwi Płytowe firmy POL-SKONE posiadają solidny ramiak drewniany, który obłożony jest dwiema gładkimi płytami HDF. Ich wypełnienie stanowi warstwa stabilizująca o strukturze "plastra miodu". Standardowe przeszklenie wykonane jest ze szkła ornamentowego lub przezroczystego gładkiego o grubości 4 mm. Ze względu na bezpieczeństwo użytkowania producent zaleca stosowanie szkła hartowanego - wersja 03 SD. W wyposażeniu podstawowym znajduje się zamek jednopunktowy wpuszczany (rozstaw 72 mm) na klucz (WK), na wkładkę (WB), lub do blokady łazienkowej oraz zawiasy czopowe wkręcane ("60", "70", "80" - 2 szt., "90" - 3 szt.). Na specjalne zamówienie oferowane są drzwi z wypełnieniem z płyty wiórowej otworowanej lub płyty wiórowej pełnej. Możliwe jest także zamówienie jednego lub dwóch dodatkowych ramiaków, co pozwala na samodzielne skrócenie drzwi odpowiednio o 50 i 90 mm.

Czytaj także: Różowe akcenty we wnętrzach - drzwi CLASSIC marki POL-SKONE

W przypadku stosowania skrzydeł w miejscach, gdzie narażone są one na działanie wilgoci, zalecane jest dodatkowe zabezpieczenie dolnego ramiaka. W przypadku drzwi przeznaczonych do miejsc użyteczności publicznej producent oferuje wzmocnienie skrzydła pod zastosowanie samozamykaczy. Jeśli natomiast zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni użytkowej mogą być one wykonane w systemie przesuwnym lub do zabudowy. Drzwi Płytowe POL-SKONE bez problemu dopasujemy do najbardziej wyszukanych kolorystycznie aranżacji. Skrzydła z tej kolekcji dostępne są zarówno w kolorze białym, jak i w odcieniach z palety RAL i NCS S (oprócz kolorów metalicznych).

Oceń artykuł
4,00 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: POL-SKONE

Polecamy Ci również

Zobacz także