Maszyna do glazury - gwarancja precyzyjnego cięcia płytek ceramicznych

Maszyny do glazury

Kładzenie płytek to niełatwe zadanie, a na jego sukces składa się przede wszystkim wiedza i doświadczenie fachowca oraz materiały i narzędzia, z których korzysta podczas pracy. Nieodłącznym elementem wyposażenia każdego profesjonalnego warsztatu świadczącego usługi wykończeniowe jest maszyna do cięcia glazury, bez której trudno obecnie wyobrazić sobie przeprowadzenie  remontu.

Typy maszyn do cięcia glazury

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele rodzajów maszyn do glazury, a między sobą różnią się głównie konstrukcją oraz poziomem trudności obsługi. Najprostsze z nich to maszyny ręczne oraz gilotyny. Maksymalna grubość cięcia tego typu produktów wynosi maksymalnie 12 milimetrów, a ich działanie polega na płytkim nacięciu płytki i dociśnięciu - co skutkuje jej przełamaniem. Ta metoda nie jest jednak polecana w przypadku mniejszych powierzchni, gdyż wówczas wiąże się ona z dużym ryzykiem zniszczenia przecinanej płytki. Do zalet ręcznych maszyn do glazury należy zdecydowanie ich poręczność oraz łatwa, intuicyjna obsługa.

Drugim typem wspomnianego narzędzia są przecinarki elektryczne, które - z uwagi na ich większą precyzję oraz bardziej zaawansowaną technologię - wybierane zostają często przez profesjonalne zakłady świadczące usługi remontowe. Pomimo większej liczby bardziej wyszukanych funkcji, elektryczne maszyny do cięcia glazury to wciąż niezwykle poręczne i łatwe w transporcie narzędzia, które ze względu na swoją wielofunkcyjność doskonale sprawdzą się zarówno do użytku profesjonalnego, jak i domowego.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru maszyny do cięcia glazury?

Wybór odpowiedniej maszyny ręcznej to dość łatwa i szybka decyzja - sprawa komplikuje się dopiero w momencie, gdy szykujemy się do zakupu wersji elektrycznej. Wówczas należy wziąć pod uwagę kilka czynników, które mają ogromny wpływ na późniejszą pracę. Trzeba pamiętać, że taki sprzęt wybiera się na lata, dlatego bardzo ważne jest to, by przy jego zakupie zwrócić uwagę na kilka aspektów:

  • moc - jej wartość powinna zostać dostosowana do twardości przecinanego materiału. Cena maszyn do glazury determinowana zostaje właśnie na podstawie tego kryterium. Profesjonalne narzędzia o mocy oscylującej w granicach 1800-2100 W potrafią kosztować nawet do 2000 zł!
  • prędkość obrotowa - to kolejna wartość, na którą należy zwrócić uwagę, ponieważ im jest ona większa - tym równiejszą linię cięcia uzyskać można za pomocą narzędzia.
  • długość i głębokość cięcia
  • cięcie pod kątem - elektryczne maszyny do glazury umożliwiają w przeciwieństwie do wersji ręcznych cięcie płytek pod kątem 45 stopni
  • termik - bardzo ważny element każdego narzędzia tego typu, który chroni urządzenie przed poważnymi uszkodzeniami
  • demontaż - ważna cecha szczególnie w przypadku profesjonalistów, których praca wymaga ciągłego przewożenia maszyny.

Szukasz odpowiedniego dla siebie sprzętu ? Sprawdź ofertę renomowanego sklepu z elektronarzędziami E-METAL. Więcej na https://www.e-metal.pl/ >>

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Polecamy Ci również

Zobacz także