Materac zamiast tabletki, czyli sen na migrenę

0
Materac zamiast tabletki, czyli sen na migrenę

Uporczywy, pulsujący, trudny do zniesienia ból. Migrena to niestety dość powszechna dolegliwość, trapiąca w szczególności kobiety. Może trwać od kilku godzin do kilku dni, w czasie których trudno jest normalnie funkcjonować. Dlatego warto wiedzieć w jaki sposób łagodzić jej objawy i ograniczać możliwości występowania.

Fabryka Materacy Janpol

Od pierwszych sygnałów...

Ból głowy to tylko jeden z całego spektrum nieprzyjemnych objawów, które niesie z sobą migrena. Osoby cierpiące na tę przypadłość wykazują również nadwrażliwość na światło, dźwięki, niektóre zapachy. Często skarżą się na nudności, zawroty głowy, dreszcze i skurcze mięśni. Przyczyn choroby upatruje się zwykle w uwarunkowaniach genetycznych, silnym stresie, zmianach pogodowych, ale winę ponoszą też alergie i zaburzenia rytmu snu. Bóle migrenowe można złagodzić poprzez zapewnienie sobie spokoju i wyciszającej atmosfery. W tym celu warto zasłonić okna, wyłączyć radio, telewizor. Zamiast kawy lub czarnej herbaty najlepiej zaparzyć sobie melisę albo rumianek i spróbować się zrelaksować. Szukając ukojenia można sięgnąć po tabletkę przeciwbólową, ale warto najpierw spróbować z kompresem na głowę, z zimnej wody z octem. Często wystarczającym lekarstwem okazuje się porządna dawka głębokiego snu.

Fabryka Materacy JanpolSen na migrenę

Podczas ataku migreny, sen który mógłby sprzymierzeńcem, przychodzi z trudem. W tym przypadku pomóc może odpowiednio dobrany materac. Na szczególną uwagę zasługują produkty wykonane z pianki termoelastycznej. - Tego rodzaju wypełnienie reaguje na ciepło, zwiększając swoją elastyczność wraz ze wzrostem temperatury - opowiada Tomasz Goc, dyrektor handlowy Fabryki Materacy Janpol. - Pianka przejmuje ciepło i dostosowuje się do kształtu ciała, przez co zapewnia mu właściwe podparcie na całej powierzchni - dodaje.

Fabryka Materacy JanpolPrzykładem jest materac FORTE z oferty firmy Janpol, który doskonale rozkłada punkty nacisku zapewniając nieporównywalny komfort snu. Dobrym rozwiązaniem mogą być także materace z wkładem lateksowym. Połączenie naturalnego mleczka z drzewa kauczukowego z syntetycznym lateksem to rozwiązanie zastosowane między innymi w modelu PIANO. Nadaje mu ono dużą trwałość i elastyczność. Natomiast właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze lateksu, sprawiają że materac jest wyjątkowo higieniczny i funkcjonalny. Z pewnością te wszystkie zalety pozwolą cieszyć się komfortowym, głębokim snem, zbawiennym w codziennej profilaktyce migreny.

Oceń artykuł
4,13 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: P. Gutowska

Polecamy Ci również

Zobacz także