Meble dla dzieci – jak je kupować?

Meble dla dzieci – jak je kupować?

Sklepowy wybór mebli dla dzieci jest ogromny. Bajecznie kolorowe i pobudzające wyobraźnię sprzęty zachęcają do ich nabycia. Jednak kupując meble dla dziecka obok ich wyglądu zewnętrznego, warto także ocenić kilka innych szczegółów.

meble do pokoju dzieckaPrzede wszystkim wszystkie produkty, które dedykowane są najmłodszym powinny posiadać certyfikaty zgodności z wymogami, jakie na producentów nakłada Unia Europejska oraz atesty potwierdzające dopuszczalność użytkowania sprzętów przez dzieci. Ponadto, bardzo ważnymi czynnikami jest wysoka solidność wykonania mebli dziecięcych, ich stabilność i w pełni bezpieczne wykończenie. Chodzi głównie o to, aby meble nie chwiały się pod naciskiem, nie wypadały z nich szuflady, a krawędzie blatów były łagodnie zaokrąglone. Użytkując takie meble – dziecko będzie bezpieczne i nie rozbije sobie głowy o wystającą powierzchnię, ani nie zawadzi o nią ubraniem.

Pomijając funkcje zasadnicze mebli dla dziecka – dobrze jest wybierać takie sprzęty, które w nazewnictwie przenośnym „rosną razem z dzieckiem”. Istnieje wiele rozwiązań systemowych, które znajdą uznanie najpierw malucha, a następnie młodego ucznia. Jednak, aby tak właśnie się stało – unikajmy zakupu mebli wykonanych na podstawie aktualnie modnych motywów bajkowych. Pamiętajmy, że moda w tym zakresie szybko ulega zmianom, a dodatkowo czym innym interesuje się małe dziecko, a zupełnie czym innym pociecha nieco starsza.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: Pinio

Polecamy Ci również

Zobacz także