Meble do jadalni w sielskim klimacie

Meble do jadalni w sielskim klimacie

Różnorodność przeżyć zdobywanych w odwiedzanych miejscach jest największą radością podróżnika. Wrażenia wywołane krajobrazami, smakami i dźwiękami tworzą wielowymiarowy obraz. Gdy sprawia on, że myśl może uwolnić się od codziennego pośpiechu i zatopić w pięknie płynącym z otaczającego świata, a czas zda się płynąć wolniej, czujemy się po prostu szczęśliwi. Siła tych pozytywnych emocji powoduje, że będziemy tęsknić za tym miejscem i wspominać je z sentymentem.

meble do jadalni - Arkadia

Podobne doświadczenia gromadzimy nieraz na naszych kulinarnych szlakach, przemierzanych w domowym zaciszu. Gdy najlepsze doznania wywołane smakiem potraw współgrają ze scenerią ich serwowania, dzięki czemu mamy szczęście przeżywać prawdziwą, głęboką radość ucztowania.

Miłośnicy dobrego smaku i tradycyjnego stylu znajdą zadowolenie z takiego sielskiego klimatu, jaki wnoszą we wnętrza kolekcje firmy Mebin: Toskania i Arkadia. Inspirowana szykiem klasycznych włoskich mebli Toskania, stwarza w jadalni przestrzeń budzącą skojarzenia z najpiękniejszymi widokami krainy, którą przywołuje w nazwie, uwielbianej przez podróżników. Szlachetność surowca, najwyższej miary rzemiosło, klimat południa - to cechy, które zostały wyrażone w tych meblach wykonanych z litego drewna pokrytego specjalnym lakierem czyniącym jego powierzchnię jedwabiście gładką. Kolor antycznego orzecha, na jaki zostały wybarwione tworzy ciepłą atmosferę wnętrza. Frezowane w geometryczne kształty fronty szafek i szuflad wykonanych w tradycyjny sposób, bez prowadnic, dyskretnie zdobione prostą ornamentyką wieńce mebli, starannie dobrane okucia w kolorze starego złota sprawiają, że meble emanują najwyższej klasy elegancją i klasycznym umiarem.

meble do jadalni Toskania

Z kolei zwolenników eksponowania w meblach cech dawnego rzemiosła w bardziej rustykalnym stylu zadowoli kolekcja Arkadia. W urządzonej nimi jadalni wyobraźnia przenosi nas w krajobrazy północy, do dawnych holenderskich i niemieckich domów czy szlacheckich dworów polskich. Wyżłobione w litym sosnowym drewnie wyraziste ozdoby frontów i wieńców, toczone nogi, mosiężne stylizowane okucia podkreślają tradycyjny charakter tych masywnych mebli, ale ich staranna ręczna obróbka i pokrycie utwardzającymi powierzchnię lakierami sprawiają, że są one i solidne, i eleganckie. Dzięki wysokiej klasy wykończeniu i nawiązywaniu do dobrego, starego stylu meblarstwa mogą stać się ozdobą ekskluzywnego salonu.

rustykalna jadalnia - meble Arkadia

Atmosfera, którą tworzą te stylizowane meble rodzi przeżycia, jakich doznajemy zwiedzając historyczne miejsca, w których aura świetnej przeszłości nadaje szlachetności współczesnemu życiu. Urządzone nimi jadalnie to właśnie miejsca, w których codzienność spotyka się z tradycją, dodając ujmującego uroku spożywanym posiłkom. W różnego rodzaju witrynach, wąskich i szerokich, przeszklonych, otwartych i półotwartych doskonale prezentuje się stylowa porcelana. Na szafce z barkiem oczekują na otwarcie butelki wina, a na obszernym stole urzeka bogactwo barw, smaków i aromatów potraw. To kunsztowna rama sielskiego obrazu spotkania w gronie rodziny i znajomych, który zostaje w naszych najlepszych wspomnieniach.

zestaw mebli do jadalni - Toskania

Taka stylizacja na wystrój wnętrza rodem z włoskiej willi i pałacu albo szlacheckiego dworu wśród powszechnej mody na nowoczesne minimalistyczne formy może wydać się snobizmem. Biorąc jednak pod uwagę nawiązanie do najlepszych tradycji wzornictwa i wykonania tych mebli, śmiało można stwierdzić, że jeśli już, to jest to „pozytywny snobizm”, a to oznacza tyle, co dążenie do dobrej jakości i wysokiej klasy.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Mebin

Polecamy Ci również

Zobacz także