Meble drewniane – szlachetność naturalnego materiału

Meble drewniane – szlachetność naturalnego materiału

Drewno to najszlachetniejszy materiał! – mawiają koneserzy sztuki ludowej z krakowskich Sukiennic. Czy to stwierdzenie jest nadal aktualne? Czy naturalne drewno sprawdzi się w przypadku nowoczesnej aranżacji wnętrza, wśród oryginalnych dodatków i niesztampowych projektów?

meble drewniane

Wykorzystanie drewna w rzemieślnictwie i sztuce towarzyszy człowiekowi od początków jego istnienia. Wielofunkcyjność, solidność i piękno tego szlachetnego materiału sprawiają, że mimo coraz to nowszych tworzyw sztucznych, drewno ciągle pozostaje niedoścignionym ideałem.

Pasuje jak ulał

Choć większość powstających współcześnie budynków jest ceglanymi lub betonowymi tworami, drewniany materiał ciągle pozostaje nieocenionym surowcem do budowy domu. To również doskonały element wykończeniowy – wszystko ze względu na jego uniwersalny i estetyczny charakter.

Naturalnie zapłacisz więcej

Postęp i odkrycia nowych, sztucznych materiałów wiąże się dążeniem do oszczędności
Czyste drewno jest jednym z najdroższych materiałów w współczesnym przemyśle meblarskim. To wszystko, zależy od czasu, jaki musimy poświęcić na jego „produkcję”. Wytworzenie sztucznych materiałów może zająć kilka sekund lub godzin, a wyhodowanie drzewa – całe lata a nawet dekady. Oczywista jest więc zależność, że za to, na co musimy tyle czekać, zapłacimy więcej. – tłumaczy Gabriela Zych z firmy Meble Zych.
Należy jednak pamiętać, że w tym wypadku, wyższa cena wiąże się z wyższą jakością. Meble drewniane, w przeciwieństwie do mebli wykonanych z płyt drewnopodobnych są zgodne z naturalnym i ekologicznym trendem. Ponadto charakteryzuje je: wysoka wytrzymałość, trwałość, odporność na uszkodzenia typu mechanicznego i… kumulacja ciepła.

drewniane meble do salonu

Zdrowie to piękno, piękno to zdrowie

Nieprzemijająca moda na drewniane produkty wiąże się z ich nieocenionymi walorami estetycznymi. Kolor, zapach i faktura drewna to coś, co sprawia, że mimo rozwoju technologii budowlanych, wielu ludzi nadal marzy o domu wykonanym w całości z drewna. Co więcej, naturalne tworzywa niosą ze sobą zdrowie.
Udowodniono, że drewniane meble to doskonały wybór dla alergików i młodych rodziców. Jeżeli nikt w domu nie ma alergii na określony gatunek drzewa, to są one hipoalergiczne. Sztuczne meble mogą posiadać wiele substancji uczulających, a naturalne (drewniane) tworzywo, nie sprawia tego problemu. – radzi Gabriela Zych.

Uniwersalność i możliwość zmiany

Kolejnym atutem wyboru drewnianych mebli jest możliwość łatwego ich odnowienia lub zmiany kolorystycznej, która nie będzie wymagała dużego nakładu finansowego. Zamiast wymiany całego umeblowania, możemy ograniczyć się do zmiany drobnych elementów wyposażenia i kolorystyki wnętrza.
Wystarczy papier ścierny, wybrany kolor farby do drewna, lakier i chęć do pracy. Taka zmiana, może okazać się zupełnie wystarczającym sposobem na odświeżenie pokoju. – podpowiada Gabriela Zych.        

drewniane meble do sypialni

Inwestowanie w złoto jest gwarancją pewnego i wieloletniego zabezpieczenia finansowego. Drewniane meble pełnią bardzo podobną rolę w przypadku inwestycji w dom i mieszkanie. To "brązowe złoto", które będzie nam służyć przez lata.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: meblezych.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także