Meble fornirowane do salonu i jadalni

Meble fornirowane do salonu i jadalni

Nowa kolekcja Ontario marki Paged to połączenie praktycznych rozwiązań z klasycznym wzornictwem. Zaprojektowane przez Andrzeja Lęckosia meble charakteryzują się wielofunkcyjnością i elegancją. Pięknie wyeksponowana faktura dębowego forniru w ciepłym wybarwieniu podkreślana jest przez nastrojowe oświetlenie części oszklonych, a obszerne miejsca do przechowywania sprawdzą się tam, gdzie cenny jest każdy centymetr kwadratowy.

meble fornirowane

Ontario to jedna z najbardziej rozbudowanych kolekcji marki Paged. Składa się na nią aż szesnaście różnorodnych modeli, którymi umeblować można salon i jadalnię. Wspólną cechą mebli są charakterystyczne zaokrąglone narożniki. Motyw ten jest reminiscencją stylu art deco i dodaje projektom klasycznego, ponadczasowego charakteru. Dzięki zastosowaniu dębowego forniru w ciepłym odcieniu gold, wydobytemu rysunkowi słojów oraz prostym podziałom, propozycja firmy Paged znajdzie swoje miejsce we wnętrzach o stonowanym charakterze.

meble do salonu

Do części reprezentacyjnej domu przeznaczona jest seria witryn i kredensów w różnych rozmiarach, które można dowolnie ze sobą zestawiać. Trzy modele witryn wyposażone są w ambientowe oświetlenie, które w efektowny sposób eksponuje zgromadzone w nich dekoracyjne dodatki, książki lub pamiątki. Nastrojowe światło podkreśla szlachetne formy, wydobywa urodę naturalnego forniru dębowego, a wieczorem dodaje domowym wnętrzom przytulności.

wystrój salonu - meble

Równie szerokie możliwości dopasowania do wnętrza i potrzeb użytkowników daje kolekcja kredensów. Wśród nich znalazł się model z niewielkim przeszkleniem, dwa z pełnymi frontami różniące się wielkością oraz oryginalny mebel będący połączeniem kredensu i biurka. Ten ostatni wyposażony jest w zamontowany na prowadnicach ruchomy blat. Po jego wysunięciu zyskujemy wygodne biuro w szufladach którego z łatwością zmieści się spora ilość dokumentów i niezbędnych do pracy akcesoriów.

biurko i komoda w jednymbiurko z rozkładanym blatem

Współczesny salon nie może obyć się bez szafki RTV. Ontario proponuje ich trzy wielkości, z których każda świetnie porządkuje sprzęty i domową kolekcję filmów oraz posiada przepusty do podłączenia kabli. W miejscu, gdzie domownicy spędzają wolny czas przed telewizorem na pewno przyda się niski stolik kawowy. W wersji Ontario wykonany jest z ciepłego odcienia jesionu i ma szklany blat.

witryna i komoda

Do jadalni przeznaczony jest obszerny stół o tradycyjnej formie, w którym na pozbawionych ozdób i rzeźbień nogach umieszczono rozkładany blat. Możliwość powiększenia go w zależności od potrzeb sprawia, że sprawdzi się podczas większych spotkań w gronie rodziny lub przyjaciół. Ciekawym rozwiązaniem jest zainstalowana w korpusie mebla szuflada. Dzięki temu zyskuje się dodatkowe miejsce do przechowywania sztućców lub podręczny schowek na bieliznę stołową i potrzebne w czasie biesiad akcesoria. Ze stołem idealnie komponuje się krzesło Seva w wykończeniu dębowym z miękko tapicerowanym siedziskiem i oparciem.

 Meble z kolekcji Ontario są ręcznie olejowane, aby zachowały swój wyjątkowy wygląd raz w roku warto poddać je odpowiedniej pielęgnacji specjalnym preparatem.

Oceń artykuł
4,40 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Paged

Polecamy Ci również

Zobacz także