Meble gięte inspirują młodych twórców

Meble gięte inspirują młodych twórców

Podczas ósmych "Bardzo mądrych" urodzin Zamku Cieszyn, została otwarta wystawa "Meble Gięte - tradycja i nowoczesność". Na ekspozycji podziwiać można efekty współpracy młodych projektantów z Paged Meble SA. Spółka została także uhonorowana wyróżnieniem Mirabilis 2012.

Meble gięte

W październiku 2012 roku podczas warsztatów zorganizowanych przez Zamek Cieszyn w fabryce mebli giętych w Jasienicy młodzi projektanci zapoznali się z technologią produkcji mebli giętych i zafascynowani unikalną technologią zaprojektowali swoje własne propozycje. Zostały one skonstruowane i wymodelowane przez doświadczonych pracowników Paged Meble.

- Paged Meble jest kontynuatorem 130-letniej produkcji mebli giętych w Jasienicy. Ta unikalna technologia pracy z drewnem pozwala osiągnąć rezultaty kojarzące się z klasyką, ale może być wykorzystana w nowoczesnym wzorniczo modelu. Zależy to tylko od inwencji twórcy - powiedziała Julitta Maciejewska-Walczak, Dyrektor Marketingu Paged Meble.

Zaangażowanie i efekty kilkudniowej współpracy młodych projektantów i doświadczonych meblarzy były zaskakujące. Wybrane projekty powstałe w czasie warsztatów są obecnie rozwijane przez Paged Meble i przygotowywane do komercyjnej sprzedaży na rynkach eksportowych. Dzięki inicjatywie Zamku Cieszyn i Paged Meble młodzi polscy projektanci będą mieć szansę zaprezentowania swoich prac na ekspozycji Paged Meble w kwietniu 2013, podczas najbardziej prestiżowych targów meblowych w Mediolanie.

Czytaj także: Wnętrzarskie (r)ewolucje! Trendy aranżacyjne 2013! Zobacz, co będzie modne w nowym roku!

Zespół Paged Meble z rąk dyrektor Zamku Ewy Gołębiowskiej otrzymał Mirabilis 2013 nr 7. Ta symboliczna nagroda została przyznana w uznaniu wkładu Paged Meble w rozwój polskiego wzornictwa, kultywowanie tradycji oraz promocję młodych projektantów.

Meble gięte

Oceń artykuł
3,70 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Paged Meble

Polecamy Ci również

Zobacz także