Meble kuchenne - jak dobrać odpowiedni kolor?

Meble kuchenne - jak dobrać odpowiedni kolor?

Najnowsze trendy w dziedzinie aranżacji wnętrz każdego dnia zachwycają pomysłowością współczesnych projektantów. Wciąż jednak hitem pozostaje umiejętne wykorzystanie kolorów, za pomocą których możemy kreować przestrzeń. I tak oto, odpowiednia aranżacja kuchni, jest w stanie sprawić, że wspólne posiłki będziemy spożywać z chęcią i w dobrym humorze.

Fioletowe meble w kuchniCzęsto nie zdajemy sobie sprawy, że barwy mają niebagatelny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, sen czy energię w ciągu dnia. Umiejętnie dobrana kolorystyka kuchni, to również przepis na apetyt zarówno małych, jak i dużych mieszkańców.

Zachować trochę ciepła

Aktualnie modnymi kolorami stosowanymi przez projektantów kuchennych aranżacji są odcienie czerwieni, żółci czy pomarańczy. Ciekawy jest z pewnością fakt, że pozytywnie pobudzają one nasz apetyt oraz ułatwiają trawienie, dlatego są to kolory szczególnie polecane dla małych niejadków i wielbicieli ciepła. Wybierając kolor mebli kuchennych powinniśmy pamiętać, aby nie przesadzić z jaskrawością i różnorodnością barw, aby nie stały się one zbyt uciążliwe dla naszego wzroku.

Jaka kuchnia?

otwarta
wynik głosowania
35,6%
zamknięta
wynik głosowania
24,1%
z wyspą
wynik głosowania
35,9%
nie ma to dla mnie znaczenia
wynik głosowania
4,3%

Ilość oddanych głosów: 4630

Cały artykuł przeczytasz na e-mieszkanie.pl.

Oceń artykuł
4,20 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Polecamy Ci również

Zobacz także