Meble ogrodowe - pielęgnacja

Meble ogrodowe nie są przeważnie w stanie służyć nam wiecznie, ale przy odpowiedniej o nie dbałości powinny zachowywać swój dobry stan przez kilka, kilkanaście sezonów. Sposób pielęgnacji mebli ogrodowych jest uzależniony od materiału, z jakiego sprzęty zostały wykonane.

Krzesła i stoły ogrodowe z plastiku zasadniczo wystarczy myć wodą
z detergentem oraz czyścić przeznaczonymi do tego celu środkami. Jednak plastik pomimo starannej pielęgnacji nie jest w stanie zbyt długo zachować dobrego wyglądu.

Meble metalowe i żeliwne należy przede wszystkim chronić przed korozją. Jeśli tylko zauważymy na nich uszkodzenia – jak najszybciej zabezpieczmy je specjalnym środkiem lub pomalujmy cały mebel farbą do metalu. Taka renowacja pozwala odmienić wygląd mebli, które zdążyły nam się już znudzić.

Największej dbałości wymagają meble drewniane, choć niektórych gatunków drewna egzotycznego nie trzeba impregnować. Do gatunków takich należy np. teak. Jednak większość mebli wymaga zabezpieczenia swoich powierzchni poprzez impregnację olejem lub lakierem. Powinniśmy pamiętać, że zarówno przed olejowanie, jak i przed lakierowaniem drewno powinno być czyste, surowe i mieć odpowiednią wilgotność. Zabiegi pielęgnacyjne na meblach drewnianych należy regularnie powtarzać, najlepiej raz w sezonie.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: drewnochron, interiorarcade.com

Polecamy Ci również

Zobacz także